EKOwolontariat, czyli sztafeta pomagania

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING prezentuje kolejny film z cyklu  #INGdlaEKO – inicjatywy ekologiczne wolontariatu ING i konkurs „Moje Środowisko” przygotowany przez ING Bank Śląski i Fundację ING Dzieciom, w ramach którego uruchomiono fundusz grantowy na ekoprojekty o wartości 400 tys złotych.

Tym razem, wspólnie z dziennikarzem naukowym i miłośnikiem astronomii - Karolem Wójcickim z kanału Z głową w gwiazdach, bank zaprasza do obejrzenia relacji z Ogrodu Zmysłów w Śląskim Ogrodzie Botanicznym, nad którym – w ramach ekowolontariatów - pracowali również wolontariusze ING. I chociaż dbanie o środowisko to wyścig, który nie ma końca, to warto wziąć w nim udział, by zmieniać świat małymi kroczkami. A im więcej osób bierze udział w sztafecie, tym lepsze mogą być efekty.

W ING wierzymy, że warto pomagać i że dobro procentuje. Dlatego stworzyliśmy program wolontariatu dla naszych pracowników, który realizujemy w ramach dwóch konkursów - Dobry Pomysł oraz Moje środowisko. Podejmujemy działania przede wszystkim z myślą o dzieciach. Chcemy sprawić, żeby były uśmiechnięte i szczęśliwe, pomóc im, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas. Zyskujemy na tym wszyscy. Wolontariusze, bo pomaganie wciąga i daje ogromną satysfakcję. Zyskuje również samo ING, bo ma zaangażowanych pracowników. No i nie zapominajmy o środowisku naturalnym, na które mamy pozytywny wpływ – podkreśla Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego i Prezes Fundacji ING Dzieciom

Cykl filmów #INGdlaEKO prezentuje wybrane, ekologiczne inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski. Do współpracy przy projekcie, bank zaprosił znanego dziennikarza naukowego i miłośnika astronomii - Karola Wójcickiego, który jak nikt inny wie, że nie mamy planety B. Jako prowadzący, wyjaśnia w jaki sposób różne działania mogą przyczynić się do realnych zmian i oszczędności, zarówno dla nas, jak i planety. Za strategię i koncept kreatywny cyklu #INGdlaEKO odpowiada agencja Dziadek do orzechów. 

W ramach cyklu ukazały się już filmy: „Kultura OFFowa”, „EKOmural”, „EKOKsiążka”, „Zielona energia”, „Program Grantowy ING – pierwsza edycja”, „EKOrecycling w ING”, „EKObudynki ING”, „ING jest na FEST”, „Program Grantowy ING – druga edycja”.

Wszystkie filmy z serii #INGdlaEKO można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/playlist?list...

Link do filmu: https://youtu.be/hCopXp3oVZo

ING Bank Śląski realizuje swoją strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Bank jest świadomy, że od dzisiejszych decyzji i działań zależy, jak będzie wyglądał świat jutra i jaką rzeczywistość zastaną następne pokolenia. Chce mieć na niego pozytywny wpływ i wykorzystywać swoje możliwości w słusznej sprawie. W centrum działań banku zawsze byli i są ludzie, a teraz również wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Strategię banku wspiera Deklaracja Ekologiczna.

Więcej o działaniach banku: https://www.ing.pl/o-banku/esg

Materiały do pobrania