ING Bank Śląski z prestiżowym tytułem Top Employer 2023

Nagrody i wyróżnienia,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski już po raz czternasty z rzędu otrzymał certyfikat TOP Employer Polska i jest jedynym bankiem w Polsce, któremu ten tytuł towarzyszy nieprzerwanie od 2010 roku.

Obszary, w których ING Bank Śląski uzyskał 100 proc. możliwych punktów to: strategia biznesowa, polityka personalna, zarządzanie talentami, przywództwo, wartości i etyka, środowisko pracy, angażowanie pracowników, zmiana organizacyjna, cyfryzacja obszaru HR.

– To był bardzo wymagający rok. Wydarzenia, których byliśmy świadkami i często uczestnikami wywołały różne turbulencje i trudności, dotykając wielu organizacji na całym świecie. Staramy się bardzo, by te zaburzenia oddziaływały w jak najmniejszym stopniu na naszych klientów i na naszych pracowników. To oni stanowią cel, powód istnienia naszego Banku. Nasze zespoły to zaangażowani, świadomi swojej misji ludzie. Spełniający swoje marzenia, niezależnie od okoliczności.  W 2022 roku pokazali ponownie niezwykłą dojrzałość i chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Jesteśmy top pracodawcą, bo mamy top pracowników. Jestem dumny z każdego zespołu, z działań każdego pracownika i bardzo im dziękuję i gratuluję tytułu Top Empolyer 2023 – powiedział Brunon Bartkiewicz, Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

– Kolejny raz znaleźliśmy się w gronie najlepszych pracodawców, jako stabilna i sprzyjająca rozwojowi kariery firma. Certyfikat Top Employer jest potwierdzeniem naszej dbałości o tworzenie przyjaznego i angażującego miejsca pracy, które podąża za zmieniającymi się potrzebami pracowników. Dostarczamy narzędzia, które pomagają pracownikom się rozwijać, realizować z satysfakcją, ale i radzić sobie w codziennych zmaganiach. Bardzo ważne jest dla nas, żeby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i wsparcie, żeby każdy pracownik czuł się akceptowany i szanowany, bo w ING jest miejsce dla każdego. To dzięki głosom pracowników, zaangażowaniu i otwartości, każdego roku stajemy się coraz lepszym i pozostajemy topowym pracodawcą – podkreśliła Maja Chabińska-Rossakowska, Dyrektor HR.

Więcej informacji na temat pracy w ING Banku Śląskim znajduje się na stronie: www.ing.pl/kariera

Top Employers Institute od 30 lat bada pracodawców na całym świecie pod kątem najlepszych praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, a wyniki zestawia z międzynarodowymi standardami. Instytut ocenia wszystkie istotne obszary HR, między innymi takie jak: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja.

Certyfikaty Top Employer trafiają do firm, które spełniają najwyższe standardy i wyróżniają się pod względem realizacji praktyk i procesów strategii zarządzania zasobami ludzkimi.