Najmniejsza galeria sztuki w Warszawie z nową ekspozycją

Galeria jednej pracy Podgląd to wyjątkowe miejsce stworzone przez ING. Najmniejsza galeria sztuki w Warszawie mieści się w witrynie od strony ulicy Waryńskiego. Można w niej zobaczyć mały fragment kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, która znajduje się w biurach banku.

Trzecia już praca w galerii Podgląd to neon We are Stern Consumers of Cultural Revolutions, autorstwa Sergeya Shabohina. Jest to element projektu multimedialnego  poświęconego dziedzictwu historycznej awangardowej grupy UNOVIS, założonej na początku lat 20. XX wieku w Witebsku przez Kazimierza Malewicza. Dorobek członków i członkiń grupy uznawany jest przez zachodnią kulturę za kluczowy dla światowej awangardy, jednak dość zapomniany. Obecnie nie ma prawie żadnych oryginalnych dzieł, publikacji i dokumentów z okresu aktywności grupy. Zmieniający się tekst neonu podkreśla umowność historii i geografii artystycznej.

Bardzo cieszymy się z kolejnej odsłony w galerii Podgląd. Dostajemy sygnały, że to, co w niej prezentujemy jest ciekawe, a mamy jeszcze tyle do pokazania. Witryna jest dostępna dla wszystkich i daje wyjątkową okazję do podzielenia się naszą różnorodną kolekcjąEwa Łuniewska,  Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

 Obecność pracy Shabohina w kolekcji świadczy o tym, że dzięki nowym mieszkankom i mieszkańcom naszego kraju zmienia się kontekst kulturowy i definicja tego czym jest polska sztuka. Sergey jest Białorusinem, ale od wielu lat żyje i pracuje w Polsce i jak najbardziej jest polskim artystą – Kamila Bondar, prezeska Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Ekspozycja Galerii Podgląd regularnie się zmienia, aby pokazać jak ciekawe i różnorodne są zbiory Fundacji Sztuki ING. Galeria Podgląd znajduje się w witrynie budynku Plac Unii City Shopping od strony ulicy Waryńskiego i jest dostępna 24/7.
Więcej o kolekcji i Fundacji Sztuki Polskiej ING: https://ingart.pl/pl/main

Materiały do pobrania