Kolejna edycja Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge w ING

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski oraz ING Hubs Poland zapraszają na Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge. To wyjątkowa szansa dla studentów i specjalistów zainteresowanych analizą danych i modelowaniem ryzyka. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 29-30 marca w Warszawie, budynek Q22, Al. Jana Pawła II 22, uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć własny model przy użyciu danych bankowych, finansowych i makroekonomicznych. Najlepsi z nich otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości 36 000 zł. Rejestracja potrwa do 5 marca 2023 r.  

Celem Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge jest zbudowanie społeczności skupionej wokół zarządzania ryzykiem oraz przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z wykorzystaniem źródeł danych, technologii i narzędzi w instytucjach finansowych. Jak co roku innowacyjna tematyka zainspiruje uczestników przy tworzeniu kreatywnych i nowatorskich rozwiązań.

W tegorocznej edycji wydarzenia Lion’s Den uczestnicy konkursu będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi technikami i metodami statystycznymi, jakie wykorzystywane są w kontekście oceny ryzyka kredytowego. Uczestnicy, przy wsparciu doświadczonych mentorów i ekspertów, będą mieli okazję stworzyć swój własny model scoringowy, oparty o szerokie spektrum różnego rodzaju danych (m.in. behawioralnych czy finansowych). Ważnym aspektem podczas budowy modelu będzie również uwzględnienie czynników ESG, w szczególności ryzyka środowiskowego.

Rejestracja na tegoroczne wydarzenie prowadzona jest przez stronę https://app.evenea.pl/event/lionsdenriskmodellingchallenge2023/ i potrwa do 5 marca. Do udziału w Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge organizatorzy zapraszają pasjonatów analizy danych: studentów lub absolwentów studiów wyższych – do 2 lat od ich zakończenia. Wszystkie zarejestrowane osoby otrzymają zadanie eliminacyjne związane z analizą statystyczną. Do udziału w Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge zakwalifikują się maksymalnie 64 osoby, które prześlą najlepsze rozwiązania.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli 8 godzin na zmierzenie się z zadaniem analitycznym. Czekają ich również warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów ING zajmujących się modelowaniem ryzyka. W finałowym etapie jury wybierze maksymalnie sześć najlepszych zespołów, które zaprezentują przed nimi efekty swojej pracy. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę 16 000 zł. oraz propozycję etatu na okres próbny 3 miesięcy.

Regulamin, rejestracja oraz szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie: 

https://app.evenea.pl/event/lionsdenriskmodellingchallenge2023/