ING Lease członkiem wspierającym Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

Spółka nawiązała współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, w ramach której została partnerem i członkiem wspierającym.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa organizacja branżowa, kreująca rynek elektromobilności i technologii wodorowych w Polsce i w regionie CEE. Organizacja integruje wiodące marki z całego łańcucha wartości w elektromobilności. Tworzy środowisko producentów pojazdów i infrastruktury, operatorów i dostawców usług ładowania, koncernów paliwowych i energetycznych oraz wszystkich pozostałych podmiotów i instytucji aktywnych w obszarze zrównoważonego transportu. Obecnie zrzesza ponad 200 przedsiębiorstw, będąc 2. pod względem liczby zrzeszonych podmiotów prawnych organizacją branżową w Europie. Główne działania skupiają się na ukształtowaniu odpowiedniego otoczenia gospodarczego i prawnego, pozwalającego na dynamiczny rozwój zero- i niskoemisyjnych technologii w transporcie.

Działania w obszarze szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju są naszą dewizą biznesową już od wielu lat. Wdrażamy i rozwijamy inicjatywy dotyczące m.in. OZE, rynku pojazdów lekkich do 3,5t oraz finansowania fotowoltaiki, czy stacji ładowania pojazdów. Bardzo cieszymy się z dołączenia do Stowarzyszenia. Jestem przekonany, że wspólne działania, wymiana doświadczeń i wiedzy między branżami, wpłyną pozytywnie na rozwój elektromobilności w Polsce, a nam pozwolą jeszcze bardziej wspierać firmy w prowadzeniu zrównoważonego biznesupodkreśla Marcin Sobczak, Wiceprezes Zarządu ING Lease (Polska).

Na podstawie raportu PSPA "Polish EV Outlook 2023" za ponad 80% rejestracji samochodów z napędem elektrycznym w Polsce odpowiadają firmy.  Leasing z perspektywy przedsiębiorców stanowi szczególnie atrakcyjną formę nabywania pojazdów zeroemisyjnych. Rosnące zaangażowanie firm w rozwój elektromobilności sprawia, że obecnie po polskich drogach jeździ już ok. 38 tys. osobowych i użytkowych samochodów całkowicie elektrycznych. Do 2025 r. ich liczba może wzrosnąć do ok. 230 tys. szt.– komentuje Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Spółka promuje i wspiera rozwój elektromobilności poprzez produkty i usługi w swojej ofercie:

  • Leasing elektrycznych i wodorowych samochodów osobowych, dostawczych oraz elektrycznych motocykli i skuterów wraz z programem dopłat „Mój Elektryk” (link)
  • Program ING EKO wraz z darmową rejestracją dla pojazdów elektrycznych i wodorowych (link)
  • Oferta specjalna 2 raty za 0zł w ramach Leasingu wspierającego zrównoważony rozwój (link)
  • Leasing paneli fotowoltaicznych​, stacji ładowania i innych ekorozwiązań.