Ponad 660 tysięcy zł w zbiórce ING dla Turcji i Syrii

W zbiórce na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii,  zorganizowanej przez ING Bank Śląski wspólnie z Fundacją ING Dzieciom i ING Hubs Poland, zebrano aż 667.322,46 zł. Pieniądze trafią do UNICEF Poland – organizacji, która pomaga zapewnić bezpieczne schronienie, żywność i opiekę medyczną rodzinom z dziećmi na zniszczonych obszarach.

To już kolejna zbiórka organizowana przez ING, która spotkała się z żywą odpowiedzią Polaków. Dziękujemy wszystkim za ogromne wsparcie i gest solidarności z poszkodowanymi. Znów pokazaliśmy, że razem możemy więcej - powiedziała Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego i Prezes Fundacji ING Dzieciom.

ING wspierał poszkodowanych również poprzez inne działania.

Grupa ING przekazała potrzebującym 3 mln euro, a ING Bank Śląski wraz z ING Hubs Poland przekazały dodatkowo po 250 tys. zł do UNICEF Poland na wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi.

Bank zakupił również 14 wielkopowierzchniowych namiotów specjalistycznych za kwotę 1 mln zł, które trafiły do prowincji Hatay - jednej z najbardziej dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi. W każdym z nich schronienie znaleźć może ponad 100 osób.

Dodatkowo bank czasowo zawiesił opłaty za przelewy do Turcji.