"Te końce świata. To nasze 5 minut”. Premiera dokumentu którego bohaterami są bracia Kacperczyk tuż za rogiem

Akcje marketingowe i promocje ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.
Dokument w reżyserii Bogny Kowalczyk powstał w ramach 10. edycji konkursu Papaya New Directors i jest refleksją nad szukaniem własnej drogi do niezależności, minionych końcach świata i wykorzystywaniu tytułowych 5 minut przez pokolenie Z. Mecenasem dokumentu został ING.
 
W piątek, 8 września w warszawskiej Elektrowni Powiśle odbył się przedpremierowy pokaz dokumentu „Te końce świata. To nasze 5 minut”, podczas którego fani braci Kacperczyk mogli obejrzeć go jako pierwsi i wziąć udział w panelu dyskusyjnym z bohaterami oraz reżyserką filmu.
 
Film dokumentalny to inne doświadczenie, niż praca nad teledyskiem czy tworzenie treści w social mediach. Dokument odsłania także naszą prywatność. Reżyserka wyciąga z nas prawdę i ją pokazuje – mówią bracia Kacperczyk.
 
W ramach promocji dokumentu, ING - mecenas dokumentu, zainicjował też zbieranie odpowiedzi pokolenia Z na pytanie „Co wydawało Ci się końcem świata, a jednak nim nie było?” które przez najbliższy tydzień można wrzucać anonimowo do kubika stojącego na terenie Elektrowni Powiśle. Do akcji będzie można dołączyć również w internecie. Z opowiedzianych historii powstaną między innymi podcasty.
 
Każdy, kogo ominął przedpremierowy pokaz, może obejrzeć zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=MdKT465ynDQ oraz premierę, która odbędzie się już 13 września, o godzinie 15:00 na kanale YouTube wytwórni SBM Label.
 
Pokolenie końca świata
Inspiracją do stworzenia dokumentu i motywem przewodnim był singiel braci z ich trzeciej płyty “Pokolenie Końca Świata”, który został wykorzystany w filmie. Dokument jest opowieścią o determinacji pokolenia Z w szukaniu własnej drogi i korzystaniu ze swoich 5 minut w tych wyjątkowych czasach, w jakich przyszło im dorastać. W produkcji można usłyszeć też bardzo dużo o końcach świata, które obrazują napięcia z jakimi mierzy się Pokolenia Z.
 
W pokoleniu Z ciekawe jest dla mnie to, że dorastali w słodko-gorzkich warunkach, z jednej strony coraz więcej możliwości i psychologicznej samoświadomości, dostęp do informacji, nowa fala niezależności, ale jednocześnie z drugiej strony liczne globalne problemy. To pokolenie paradoksu, to jest dla mnie super ciekawe, kim oni są, jak oni żyją, jak wykorzystują, mimo przeciwności, które stoją na ich drodze, lata kiedy zaczynają przejmować odpowiedzialność za świat i swoje własne życie - zaczynają swoje 5 minut– mówi Bogna Kowalczyk, reżyserka filmu.
 
Bogna Kowalczyk, to reprezentantka wrażliwego kina, która ma na swoim koncie między innymi dokument o najstarszej polskiej drag queen “BOYLESQUE”. Film zdobył nagrody na wielu festiwalach, w tym na Hot Docs Festival w Toronto dla Najciekawszej Wschodzącej Reżyserki i niedawno trafił na platformę HBO Max.