Kredyty oparte o WIRON dla spółek w ING

Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski udostępnił finansowanie oparte o wskaźnik WIRON dla kolejnej grupy klientów. Od teraz spółki - niezależnie od formy prowadzonej księgowości oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w oparciu o pełną księgowość mogą skorzystać z takich kredytów. Oferta obejmuje kredyt obrotowy w rachunku bieżącym oraz pożyczkę na dowolny cel i dotyczy łącznego kredytowania w kwocie nie większej niż 400 000 zł.

W związku z konstrukcją oprocentowania zmiennego WIRON, oprocentowanie kredytu w rachunku bankowym będzie zmieniać się codziennie, a odsetki będą pobierane miesięcznie. W przypadku pożyczki oprocentowanie zmienne będzie oparte o WIRON 1M Stopa Składana. Oznacza to, że harmonogram spłaty będzie zmieniał się co miesiąc uwzględniając zmieniającą się wysokość wskaźnika. Przekładać się to będzie na inną wysokość rat pożyczki w każdym miesiącu.

Decyzje kredytowe wydane przed wprowadzeniem do oferty wskaźnika WIRON, procesowane będą bez zmian tzn. decyzja będzie wydana w oparciu o WIBOR i na tym wskaźniku oparte będzie oprocentowanie w umowie.

Dzięki nowej ofercie bank realizuje założenia Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON.

Administratorem wskaźnika jest GPW Benchmark SA. Więcej o aktualnej wartości oraz sposobie opracowywania wskaźnika WIRON na stronie administratora: https://gpwbenchmark.pl/ 

Przypomnijmy, że w sierpniu ING udostępnił ofertę finansowania opartą o wskaźnik WIRON dla przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych, a w czerwcu w ofercie banku pojawiły się kredyty hipoteczne dla klientów indywidualnych oparte o ten wskaźnik.

Więcej informacji pod tym linkiem: https://www.ing.pl/dokumenty-fis-i-korporacji/wibor-wiron