ING z czterema nagrodami w konkursie KTR

Nagrody i wyróżnienia,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Kampanie ING Banku Śląskiego zostały docenione w największym w Polsce konkursie kreatywności KTR i nagrodzone mieczami. "Biała Godzina" otrzymała srebrny miecz, a "Zhakowany koncert w Roblox" dwa srebrne i brązowy.

Kampanie ING nagrodzono w następujących kategoriach:

"Zhakowany koncert w Roblox"

  • Srebro w kategorii "Use of social platforms";
  • Srebro w kategorii "Events online";
  • Brąz w kategorii "Branded apps / games".

Pierwszy polski koncert na Robloxie, zorganizowany w „Mieście ING”, rozpoczął kampanię edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa w sieci. By uświadomić młodym, że cyber zagrożenia pojawiają się tam, gdzie się ich najmniej spodziewamy, na wydarzeniu nagle pojawił się haker. To nieoczekiwane wydarzenie było jednocześnie zaproszeniem do poćwiczenia w „Mieście ING”, jak uniknąć takich zagrożeń. 

"Miasto ING" to gra edukacyjna, z którą ING pojawił się na platformie gamingowej Roblox jako pierwszy bank w Polsce w 2022 roku. To wirtualny świat, który poprzez zabawę uczy podstaw oszczędzania, zarabiania i zarządzania finansami. Projekt powstał by pomóc młodym wejść w finansową dorosłość i w naturalnym środowisku serwera Roblox poznać życiowe zasady zarabiania i zarządzania pieniędzmi. W 2023 roku, gra została rozszerzona o moduł uczący bezpieczeństwa w sieci oraz o tryb multiplayer.

Projekt we współpracy z agencjami GONG i Game Changer oraz domem mediowym MullenLowe MediaHub.

"Biała godzina":

  • Srebro w kategorii "Insight konsumencki".

W kampanii oszczędności, ING Bank Śląski inspirował Polaków do oszczędzania na białą godzinę czyli na to, co chcemy, żeby się wydarzyło. Przekaz wzmacniał pozytywne motywacje do oszczędzania - na to co planujemy, co jest dla nas istotne, jednoznacznie przyjemne i co chcemy zrealizować. Pozytywnie motywujący komunikat ułatwia odkładanie pieniędzy w dzisiejszych, trudnych czasach.

Projekt we współpracy z agencją Brain oraz domem mediowym MullenLowe MediaHub.

Konkurs KTR to jeden z najważniejszych konkursów reklamy w Polsce. To święto kreatywności i twórczej odwagi, w którym środowisko reklamowe docenia wyrazistą komunikację, niestandardowe i przełamujące konwencję idee oraz aktualność użytych narzędzi, mediów i tematów.

Na tegorocznej Gali KTR przyznano 33 złotych, 71 srebrnych oraz 66 brązowych nagród.

Więcej tu: Klub Twórców Reklamy: Konkurs KTR