ING oferuje wspólnotom mieszkaniowym produkty, które wspierają zarządzanie ich finansami na promocyjnych warunkach

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Przełom roku to dobry czas na podjęcie ważnych decyzji związanych z planami budżetowymi, inwestycyjnymi , czy remontowymi. ING posiada atrakcyjną ofertę produktową dla wspólnot mieszkaniowych, która umożliwia wygodne zarządzanie finansami wspólnoty, w tym skorzystanie z kredytu czy konta oszczędnościowego.

Wspólnoty mieszkaniowe mogą obecnie skorzystać z atrakcyjnych warunków w ING Banku Śląskim na kluczowe produkty:

  • Konto online za 0 zł
  • Usługa SIMP, automatyzująca rozliczenia z mieszkańcami – teraz za 0 zł przez 3 miesiące
  • 5,5,% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym
  • Kredyt inwestycyjny 0 zł prowizji

Konto dla wspólnoty mieszkaniowej jest bezpłatne, jeśli co miesiąc wpływa na nie minimum 2000 zł. Rachunki otwarte do końca marca przyszłego roku, korzystają z promocji gwarantującej 0 zł za konto przez 2 lata, bez dodatkowych warunków. Przedstawiciel wspólnoty może otworzyć konto bezpośrednio na stronie internetowej banku Konto dla wspólnot mieszkaniowych | ING Bank Śląski. Proces jest krótki i prosty, a bank wymaga minimum informacji.

Obsługa konta także odbywa się zdalnie. W systemie bankowości internetowej ING Business wspólnoty mogą otwierać online nowe rachunki, podpisywać umowy i aneksy oraz zmieniać użytkowników systemu bez konieczności wizyty w oddziale.

Przy otwarciu konta podstawowego, wspólnota otrzymuje również rachunek oprocentowany OKO, na którym może oszczędzać na 5,5% w skali roku (promocja „Więcej niż lokata”) przez trzy pełne miesiące.

Rozliczenia z mieszkańcami ułatwia usługa SIMP (System Identyfikacji Masowych Płatności), która zapewnia jednoznaczną identyfikację wpłat oraz ich automatyczne rozksięgowanie, co pozwala obniżyć koszty i zmniejszyć pracochłonność obsługi należności. Wspólnoty na stałe korzystają ze specjalnej oferty cenowej, a teraz dodatkowo mogą skorzystać z promocji: jeśli zawnioskują o usługę SIMP do końca marca 2024 r. , nie płacą za korzystanie z niej przez 3 miesiące.

ING oferuje wspólnotom mieszkaniowym również finansowanie. Kredyt inwestycyjny można przeznaczyć na dowolne cele związane z remontami, czy modernizacją wspólnej nieruchomości. Może to być kredyt bez prowizji, jednak wspólnoty mają też do wyboru kredyt z prowizją, ale niższą ratą przy marży już od 1,7%. Prowizja za udzielenie Kredytu inwestycyjnego dla wspólnot mieszkaniowych – 1% min. 500 zł. 

Bank rozpoczął drugą już w tym roku kampanię internetową skierowaną do wspólnot mieszkaniowych, w której zachęca wspólnoty do skorzystania ze swoich rozwiązań.

Szczegółową ofertę dla wspólnot można znaleźć na Wspólnoty Mieszkaniowe | ING Bank Śląski