Nowa odsłona kredytu hipotecznego na dom energooszczędny w ING

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski rusza z nową odsłoną oferty specjalnej kredytu hipotecznego na dom energooszczędny. Kredyt z obniżoną marżą i bez prowizji będzie dostępny od 11 grudnia 2023 roku do 11 lutego 2024 roku włącznie.

Kredyt hipoteczny na dom energooszczędny to element naszych działań wspierających klientów w transformacji energetycznej. Oferta przeznaczona jest na budowę lub nabycie domu czy lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym lub nabycie gotowego domu lub lokalu mieszkalnego na rynku wtórnym, których roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody nie przekracza odpowiednio 57 kWh/m2/rok i 53 kWh/m2/rok.

Kredyt hipoteczny na dom energooszczędny będzie dostępny z oprocentowaniem zmiennym (marża oraz wskaźnik referencyjny WIRON 1M Stopa Składana) oraz oprocentowaniem okresowo stałym. Wyróżnikiem oferty jest obniżona marża na poziomie od 2,24%* i brak prowizji.

Ponadto - w tym samym terminie - ING zaproponuje ofertę specjalną Mieszkaj wygodnie na swoim.

Będzie to kolejna odsłona jednej z najbardziej popularnych ofert banku, z której będą mogli skorzystać klienci, którzy:

  • planują wziąć kredyt w przedziale od 100 000 zł (włącznie) do 1 500 000 zł (włącznie);
  • posiadają lub założą konto w ING, na które co miesiąc wpłynie 2 000 zł;
  • zakupią ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego za pośrednictwem ING;
  • posiadają lub założą system bankowości internetowej Moje ING i wyrażą zgodę na weryfikację behawioralną, czyli dodatkowym zabezpieczeniem przed cyber oszustami – dotyczy wszystkich osób przystępujących do umowy kredytowej;
  • zapoznają się i zaakceptują postanowienia regulaminów ofert specjalnych.

Więcej na www.ing.pl

 

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7.58%,

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7.58%, dla kredytu budowlano hipotecznego w ofercie Kredytu hipotecznego na dom energooszczędny z oprocentowaniem zmiennym, przy następujących założeniach: okres kredytowania 30 lat (360 miesięcy), całkowita kwota kredytu zabezpieczonego hipoteką (bez kredytowanych kosztów) 420 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 1 093 293,73 zł, oprocentowanie zmienne 7,06806% w tym: wskaźnik referencyjny WIRON 1M Stopa Składana 4,82806% oraz marża 2,24%, całkowity koszt kredytu 673 293,73 zł w tym: prowizja 0 zł, odsetki 651 719,60 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19,00 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych zawarte za pośrednictwem banku 15 523,20 zł (przy zabezpieczeniu na jednej nieruchomości, na cały okres kredytowania), opłata za usługę wyceny nieruchomości zlecanej przez bank 748,00 zł (dla nieruchomości stanowiącej dom), opłata za prowadzenie konta Direct 0,00 zł, opłata za posiadanie systemu bankowości internetowej 0,00 zł; koszt przelewu przychodzącego i wychodzącego wykonanego w systemie bankowości internetowej w wysokości 0,00 zł, ubezpieczenia spłaty kredytu Opcja Życie Plus 5 283,93 zł (w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy), 336 miesięcznych rat uśrednionych po 2 813,42 zł. Kredyt wymaga zabezpieczenia w wysokości minimum 630 000,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2023-12-11 na reprezentatywnym przykładzie. Zmienne oprocentowanie niesie ze sobą ryzyko wzrostu wysokości raty, a tym samym wysokości kwoty zadłużenia. Kredyt hipoteczny na dom energooszczędny przeznaczony jest na budowę lub nabycie domu / lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym lub nabycie gotowego domu / lokalu mieszkalnego na rynku wtórnym, których roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody nie przekracza odpowiednio 57 kWh/m2/rok i 53 kWh/m2/rok. Warunkiem skorzystania z oferty Kredytu hipotecznego na dom energooszczędny, na rynku wtórnym, jest przedstawienie Świadectwa Charakterystyki Energetycznej budynku lub części budynku, przed wydaniem decyzji kredytowej. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest posiadanie umów dodatkowych (rachunek, ubezpieczenie, system bankowości internetowej) określonych w Regulaminie oferty dostępnym na stronie internetowej banku www.ing.pl.