ING nabył udziały w spółce DomData Services

Spółka DomData będzie odpowiedzialna za dostarczanie wybranych usług technologicznych dla ING. Zmiana ta jest kluczowym elementem długoterminowej strategii rozwoju, której celem jest zwiększenie tempa rozwoju technologicznego.

 ING współpracuje z DomData od wielu lat na płaszczyźnie budowy i rozwoju Ferryt’a, czyli platformy typu lowcode służącej do automatyzacji procesów biznesowych. Teraz idziemy krok dalej. ING od zawsze mocno działał i nadal będzie działać w obszarach cyfrowości i byciu digital. Dlatego konsekwentnie inwestujemy w rozwój technologii i innowacji. Cyfrowość wpisana jest w agendę i kulturę naszej firmy – podkreśla Sławomir Soszyński, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion Tech i bezpieczeństwo IT.

Rozwój i utrzymanie platformy Ferryt, w tym procesów biznesowych będzie realizowane przez spółkę DomData Services. Pozostałe procesy nadal będą realizowane w ramach dotychczasowych struktur organizacyjnych.

DomData jest polską firmą działającą na rynku IT i realizuje projekty zarówno w Polsce, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej. DomData jest autorem platformy procesowej Ferryt BPM oraz platformy analitycznej InForum.