ING na VIII Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski jest partnerem VIII Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, organizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości i Fundację GPW. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w ramach inicjatywy Rok Edukacji Ekonomicznej 2024.

Podczas konferencji zaplanowanej na 20-21 marca spotkają się przedstawiciele biznesu, polityki i nauki, by nawzajem się inspirować, współpracować i rozwijać działania edukacyjne w zakresie finansów, cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorczości. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się również eksperci ING.

Nadchodząca edycja jest tym bardziej szczególna, że stanowi centralny punkt obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej – inicjatywy 6 organizacji pozarządowych. Na dwa dni wydarzenia zaplanowano ponad 20 wystąpień, paneli i debat, w których głos zabiorą najwyżsi przedstawiciele władz państwowych, instytucji branżowych i sektora finansowego. W debacie pt. „Zaufanie, bezpieczeństwo, stabilność - rola banków jako odpowiedzialnych przedsiębiorstw a rzetelna edukacja finansowa" udział weźmie Bożena Graczyk, Wiceprezes Zarządu ING.

Od wielu lat przykładamy dużą wagę do edukacji finansowej dorosłych Polaków oraz dzieci i młodzieży. Uważamy, że świadomy klient jest dla nas rzetelnym partnerem, dlatego naukę o podstawach finansów należy rozpoczynać już od najmłodszych lat. Wspólnie z Fundacją ING Dzieciom i naszymi partnerami prowadzimy programy skierowane do dzieci i młodzieży jak sektorowy program - Bankowcy dla Edukacji Dzieci i Młodzieży BAKCYL. Naszym pracownikom proponujemy praktyczny cykl webinarów z zakresu edukacji finansowej dzieci i młodzieży, które pomagają zdobyć konkretne umiejętności, by skutecznie uczyć dziecko oszczędzania, planowania budżetu, świadomego wydawania i zarządzania pieniędzmi. Rok Edukacji Ekonomicznej to świetna okazja do tego, aby podkreślić wagę zdrowia finansowego w każdym wieku – mówi Bożena Graczyk, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

VIII edycja Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości odbędzie się w formule hybrydowej w dniach 20.03 (online) i 21.03 (stacjonarnie i online).

Więcej informacji o tym wydarzeniu jest na stronie https://kef.edu.pl/