ING wyróżniony za działania ESG

Nagrody i wyróżnienia, CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski został potrójnie wyróżniony w Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie. Bank zajął pierwsze miejsce w obszarze „G” oraz trzecie miejsca w klasyfikacji generalnej oraz w zestawieniu branżowym „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy”.  

 - Miejsce na podium „Rankingu ESG. Odpowiedzialne zarządzanie”, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w kategorii branżowej, to nagroda za codzienne zaangażowanie całej pomarańczowej drużyny w kwestie zrównoważonego rozwoju. Znaleźliśmy się także wśród liderów Rankingu w obszarze G. Bardzo nas to cieszy, bo w ING często mówimy, że ESG zaczyna się dla nas od litery G. Dobrze poukładane struktury zarządzania kwestiami zrównoważonego rozwoju to podstawa dla skutecznego działania w tym obszarze - mówi Małgorzata Jarczyk-Zuber, Chief ESG Innovation Officer w ING Banku Śląskim.

- Ranking ESG, jako nowa odsłona Rankingu Odpowiedzialnych Firm, to dla nas ważna inicjatywa, w której bierzemy systematycznie udział od 2010 roku. Ankieta i badane obszary uwzględniają co roku aktualne wyzwania rynkowe i oczekiwania interesariuszy. Wyniki rankingu określane są jako barometr dojrzałości odpowiedzialnego zarządzania w największych przedsiębiorstwach. Dzięki takiej szczegółowej weryfikacji, możemy nie tylko porównać się z innymi branżami, ale także zainspirować i wymieniać dobrymi praktykami – mówi Beata Pniak, Expert ESG Innovation odbierająca nagrodę w imieniu ING Banku Śląskiego.

To już 18. edycja Rankingu (do tej pory Ranking Odpowiedzialnych Firm), organizowanego przez Koźmiński Business Hub w Akademii Leona Koźmińskiego. Ranking powstaje w oparciu o wyniki z obszaru odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania prezentowane przez firmy w ankiecie i poddane weryfikacji, zgodnie z metodologią przygotowaną przez autorów.

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj: Znamy wyniki 18. edycji „Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie” - Forum Odpowiedzialnego Biznesu (odpowiedzialnybiznes.pl)---
Społeczeństwo przechodzi na gospodarkę niskoemisyjną. Robią to nasi klienci, robimy to również w ING. Finansujemy wiele zrównoważonych działań, ale wciąż więcej tych, które takie nie są. Sprawdź, jak sobie radzimy – wejdź na esg.ing.pl