Karty debetowe z chipem dla klientów ING Banku Śląskiego

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski rozpoczął wydawanie kart debetowych z mikroprocesorem dla wszystkich Klientów - indywidualnych, małych firm, jak również Korporacyjnych. Bank jest jedną z pierwszych instytucji finansowych w Polsce, która wprowadziła technologię chipową na masową skalę.  

- „Karty z mikroprocesorem zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa transakcji, stanowiąc lepsze zabezpieczenie przed skopiowaniem danych zapisanych na karcie” – powiedziała Sylwia Wywiał, Zarządzająca Kartami Debetowymi w ING Banku Śląskim. - „Wprowadzając takie karty idziemy zgodnie z trendem panującym na rynku, jakim jest sukcesywne zastępowanie paska magnetycznego technologią mikroprocesorową” – dodała S. Wywiał

Karty wydawane przez ING Bank Śląski są kartami hybrydowymi, czyli posiadają pasek magnetyczny oraz mikroprocesor. Pozwoli to na korzystanie z nich zarówno w czytnikach (terminalach POS, bankomatach) obsługujących karty chipowe, jak i takich, które nadal obsługują tylko karty zaopatrzone w pasek magnetyczny. Obecnie już wszystkie bankomaty ING Banku Śląskiego są przystosowane do obsługi kart mikroprocesorowych. Nowe karty mają również przedłużony okres ważności do 36 miesięcy z 24 miesięcy obecnie. Dotyczy to zarówno kart detalicznych jak i korporacyjnych.  

Wraz z wdrożeniem technologii chipowej nastąpiła zmiana oferty kart debetowych wydawanych do rachunków tj. karta dla klientów indywidualnych VISA Electron zostanie zastąpiona kartą VISA, karta Maestro Student – kartą Maestro, karta dla małych firm Maestro Business zostanie zastąpiona kartą MasterCard Business, natomiast karta dla klientów korporacyjnych Maestro Business – kartą MasterCard Corporate. W przypadku kart VISA, MasterCard Business oraz MasterCard Corporate zmiana nie dotyczy jedynie nazwy karty, ale przede wszystkim zmiany logo organizacji umieszczonym na karcie, co wpłynie na szerszy zakres akceptowalności karty. 

Karty debetowe dla klientów indywidualnych i małych firm będą sukcesywnie wymieniane na nowe karty z chipem w ramach odnowień, procesów reklamacyjnych i zastrzeżeń. Dla klientów korporacyjnych, obecnych posiadaczy kart Maestro Business, konwersja zostanie przeprowadzona w cyklicznych transzach. Bank będzie przesyłał karty mikroprocesorowe z nowym numerem oraz nowym kodem PIN. Klienci nie poniosą żadnych dodatkowych kosztów związanych z wymianą kart debetowych z paskiem magnetycznym na karty z chipem.  

Kartę można aktywować telefonicznie lub w dowolnym oddziale ING Banku.

Materiały do pobrania