Trwa III edycja programu społecznego „W towarzystwie Lwa”

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Już po raz trzeci ING Bank Śląski przeprowadza program społeczny „W towarzystwie Lwa” skierowany do ciężko chorych dzieci. Podczas akcji w spotkaniach z małymi pacjentami uczestniczą znane i lubiane osoby, które w ramach biblioterapii czytają dzieciom fragmenty specjalnie przygotowanej książki.  

W tym roku odwiedziliśmy już dzieci na oddziałach nefrologicznych, onkologicznych i hematologicznych w Szczecinie, Gdańsku, Katowicach i Chorzowie i Olsztynie. Z dziećmi spotkali się Maciej Żuchowski oraz Krzysztof Skiba. 

Akcja „W towarzystwie Lwa” odbywa się w oparciu o specjalną książkę dla dzieci „Lucjan Lew, jakiego nie było”, napisaną z inicjatywy ING Banku Śląskiego. Książka autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ma pomóc chorym dzieciom w zaakceptowaniu nowych okoliczności, w których się znalazły, w wyeliminowaniu stanów napięcia, stresu i strachu oraz zredukowaniu lęków. Stanowi ona doskonałe wsparcie także dla rodziców i psychologów w dokonywaniu zmian w sferze emocjonalnej chorych dzieci. 

Książka została opracowana i wydana wspólnie z Wydawnictwem Muchomor. Oprawę graficzną przygotowała Joanna Jung, a recenzję naukową napisała dr Katarzyna Krasoń z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Książkę bardzo dobrze oceniło środowisko lekarzy, pedagogów i psychologów dziecięcych, a także rodzice małych pacjentów. 

Przypomnijmy, że pierwsza edycja programu odbyła się w 2005 roku i dotyczyła dzieci hospitalizowanych na oddziałach onkologii i hematologii w Polsce. Podczas drugiej edycji w 2006 roku do tego grona dołączyły dzieci z oddziałów nefrologicznych. Podczas poprzednich edycji w gronie Ambasadorów Dobrej Woli znaleźli się między innymi: Edyta Jungowska, Martyna Wojciechowska, Tatiana Okupnik, Jerzy Kryszak, Katarzyna Bujakiewicz, Iwona Guzowska, Jacek Wójcicki, kabaret Mumio.

Patronat honorowy nad programem objął Prof. Dr hab. n. med. Jerzy Kowalczyk – Krajowy Konsultant ds. Onkologii dziecięcej, Kierownik Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej AM w Lublinie.

Wkrótce w Internecie ruszy także specjalna strona przeznaczona dla dzieci, na której będzie można znaleźć wspaniałe gry, kolorowanki oraz tapety z bohaterami książki.