Już czwarty wolontariusz ING „Osobowością Miesiąca"

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Centrum Wolontariatu już czwarty raz przyznało tytuł „Osobowości Miesiąca" Wolontariuszowi ING. Tytuł przyznawany jest raz w miesiącu dla wolontariuszy zaangażowanych w pomoc najbardziej potrzebującym, którzy w podejmowanych działaniach wspierani są przez swoje firmy.

Osobowością lipca została Joanna Kachlicka - Rosada, na co dzień specjalista ds. Promocji w ING Banku Śląskim w Poznaniu. To już czwarte wyróżnienie dla wolontariuszy ING. W marcu b.r. tytuł „Osobowość Miesiąca" otrzymał Grzegorz Olszewski (Dyrektor Departamentu Eksploatacji Systemów w ING Banku Śląskim w Katowicach), w maju Patrycja Sochor (pracownik Call Centre w Katowicach) a w czerwcu Agnieszka Sołomiewicz (pracownik w oddziale ING Banku Śląskiego w Koszalinie). Więcej o wyróżnionych wolontariuszach można przeczytać na www.wolontariat.biz.pl

Wolontariat ING to program społeczny, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontarystyczną.

Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna. Rodzaj pracy wolontarystycznej powinien jednak sprawiać wolontariuszowi satysfakcję i być zgodny z jego predyspozycjami. W pracy wolontariusza można, więc wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe a także swoje hobby, zainteresowania i umiejętności.

Wolontariusz sam decyduje ile czasu przeznacza na wolontariat jednak od tego roku, każdy z pracowników banku może przeznaczyć 1 dzień (8 godzin zawodowego czasu pracy) na działania w ramach wolontariatu - gwarantuje to Regulamin Pracy ING Banku Śląskiego. Można ten czas wykorzystać jednorazowo w ciągu jednego dnia lub podzielić na poszczególne godziny.

Wolontariuszy ING wciąż przybywa - obecnie jest ich ponad 250! Podejmowane przez nich działania stają się również coraz bardziej zróżnicowane.

Większość pracuje bezpośrednio z dziećmi w świetlicach środowiskowych, gdzie uczą angielskiego (Angielski z ING), tłumaczą zagadnienia z zakresu informatyki, ekonomii, czy po prostu odrabiają z młodzieżą lekcje. Organizują też inne akcje np. czytanie książek (program biblioterapeutyczny w Towarzystwie Lwa), turnieje sportowe czy malowanie i odnawianie obiektów. Część z nich pracuje w biurach organizacji wolontarystycznych, gdzie pomaga w realizowaniu projektów lub w organizowaniu różnych akcji i wydarzeń.

Więcej na www.ingbank.pl