W ING Banku Śląskim Konto STUDENT za darmo

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski zrezygnował z pobierania opłat za prowadzenie KONTA Z LWEM Student. Oferta obowiązuje od 1 marca b.r. i dotyczy zarówno nowych jak i obecnych klientów. 

"Młodzi ludzie stanowią dla nas atrakcyjną grupę klientów, z ogromnym potencjałem szczególnie w perspektywie długoterminowej. Aby zachęcić ich do skorzystania z usług właśnie naszego banku podjęliśmy decyzję o likwidacji opłaty za prowadzenie Konta z Lwem Student” – powiedziała Alicja Żyła, dyrektor Departamentu Detalicznych Produktów Depozytowych w ING Banku Śląskim.

Rezygnacja z pobierania opłat za prowadzenie Konta z Lwem Student to kolejny element uatrakcyjniający ofertę kont ING Banku Śląskiego. Przypomnijmy, że przelewy realizowane przez ING BankOnLine w ramach wszystkich typów kont są bezpłatne a dodatkowo od 1 marca b.r. klienci posiadający Konta z Lwem Komfort mogą bezpłatnie podejmować gotówkę ze wszystkich bankomatów w całej Polsce. Oferta obejmuje zarówno bankomaty sieci Euronet, jak i bankomaty wszystkich innych banków w Polsce.

ING Bank Śląski oferuje klientom indywidualnym cztery typy kont, dopasowane do potrzeb różnych grup klientów. W celu otwarcia konta wystarczy zgłosić się do najbliższego oddziału Banku wraz z dowodem osobistym lub zadzwonić po numer Infolinii 0801 22 22 22. Można także złożyć wniosek o otwarcie rachunku drogą elektroniczną, logując się na stronę internetową www.ingbank.pl W każdym kanale dystrybucji (Oddział, Telefon, Internet) otwarcie rachunku jest bezpłatne a Klient otrzymuje numer rachunku już w momencie otwarcia. Dostęp do konta możliwy jest przez 24 godziny na dobę poprzez systemy bankowości elektronicznej: ING BankOnLine, HaloŚląski i serwis SMS (udostępniane bezpłatnie) oraz poprzez sieć ponad 340 oddziałów i ponad 570 bankomatów zlokalizowanych na terenie całego kraju. 

W ramach konta posiadacz może skorzystać z ubezpieczenia dodatkowego zapewniającego ochronę ubezpieczeniową życia i zdrowia posiadacza rachunku, w szczególności na wypadek zdarzeń zaszłych wskutek nieszczęśliwych wypadków. Dostępne są 4 warianty ubezpieczenia, wysokości składek wynoszą od 3, 6, 9 lub 21 zł zależnie od wybranego wariantu, zaś sumy ubezpieczenia od 10 000 do nawet 90 000 zł dla zdarzeń zaszłych wskutek wypadków w ruchu drogowym. 

Do Konta Bank proponuje karty debetowe dwóch systemów (Visa / Maestro), dostarczane klientowi do domu, z których można korzystać bezpłatnie w przypadku dokonania miesięcznie transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę (w zależności od typu konta od 100-300 zł). Bank wprowadził unikalną usługę pod nazwą Moja Karta ING umożliwiającą umieszczenie na karcie debetowej dowolnie wybranego przez Klienta wizerunku np. zdjęcia dziecka, ulubionego czworonoga czy też zdjęcia z wakacji. 

Niezależnie od długości okresu posiadania Konta Bank oferuje możliwość skorzystania z atrakcyjnie oprocentowanego limitu zadłużenia w Koncie (9-15%). Wnioskodawcą może być zarówno Klient posiadający Konto w ING Banku Śląskim jak i nowy Klient otwierający Konto. 

Do lokowania nadwyżek finansowych Bank proponuje bezpłatny rachunek oszczędnościowy – Otwarte Konto Oszczędnościowe – nowoczesny produkt, do elastycznego zarządzania oszczędnościami poprzez możliwość dowolnej ilości oraz wartości wpłat i wypłat pieniędzy z rachunku bez utraty odsetek z jednoczesną gwarancją atrakcyjnego oprocentowania środków (3,25%) już od pierwszej złotówki. Otwarcie i obsługa konta jest możliwe zarówno w oddziałach banku jak i za pośrednictwem internetu czy telefonu.

Oprócz podstawowej oferty posiadacze Kont mogą korzystać z innych produktów banku: kredytowych (pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne), oszczędnościowych (lokaty, fundusz z lokatą), kartowych (karty kredytowe, karty przedpłacone w tym specjalna karta do płatności internetowych - karta Visa przedpłacona) oraz oferowanych przez inne spółki z Grupy ING w Polsce.