Dzień Przedsiębiorczości w ING Banku Śląskim już jutro!

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski już drugi raz weźmie udział w programie “Dzień Przedsiębiorczości” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Celem programu jest edukacja młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy. Młodzież odwiedzi Bank już jutro - 15 marca b.r. 

„Dzień przedsiębiorczości” w ING Banku Śląskim cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. W ubiegłym roku w programie udział wzięło 80 uczniów, z różnych szkół z całej Polski, które zgłosiły się do programu. Na tegoroczny „Dzień Przedsiębiorczości” ING Bank Śląski przygotował blisko 130 stanowisk!

Podczas „Dnia Przedsiębiorczości” uczeń pozostanie ze swoim opiekunem – pracownikiem Banku, zajmującym wybrane przez ucznia stanowisko. Opiekun zapozna go ze swoim stanowiskiem pracy oraz zakresem wykonywanych obowiązków a także omówi z nim motywy wyboru i predyspozycje do wykonywania danego zawodu.  Program ma na celu przybliżenie młodym ludziom różnych zawodów oraz pomoc w racjonalnym wyborze ścieżki zawodowej w dorosłym życiu. Dzięki programowi, młodzi ludzie mogą zweryfikować informacje o pracy na wymarzonym stanowisku oraz zdobyć wiedzę o tym, jakich kompetencji i wiadomości oczekuje się od kandydatów w danym zawodzie.