ING Bank Śląski ujednolicił opłaty za przelewy papierowe

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski ujednolicił opłaty za przelewy papierowe - realizowane w oddziale - dla podstawowych typów Kont z Lwem: Student, Standard oraz Komfort. Zmiana obowiązuje od 29 marca b.r.  

Wprowadzona zmiana ma na celu z jednej strony ujednolicenie oferty a z drugiej zaktywizowanie klientów w obszarze bankowości elektronicznej. Chcemy zachęcać naszych klientów do przeprowadzania transakcji poprzez telefon i Internet. Jak pokazują dane - zwolenników systemów bankowości elektronicznej, w szczególności internetowej, przybywa z roku na rok” – powiedziała Alicja Żyła, Dyrektor Departamentu Detalicznych Produktów Depozytowych w ING Banku Śląskim.

Od 29 marca b.r. opłaty za realizacje przelewu papierowego kształtują się następująco:

Typ KontaKONTO StudentKONTO StandardKONTO Komfort
Przelew papierowy na rachunek w ING Banku Śląskim

1 zł (bez potwierdzenia)

5 zł (z potwierdzeniem)

1 zł (bez potwierdzenia)

5 zł (z potwierdzeniem)

1 zł (bez potwierdzenia)

5 zł (z potwierdzeniem)

Przelew papierowy na rachunek w innym banku

4 zł (bez potwierdzenia)

8 zł (z potwierdzeniem)

4 zł (bez potwierdzenia)

8 zł (z potwierdzeniem)

4 zł (bez potwierdzenia)

 8 zł (z potwierdzeniem)

Jednocześnie informujemy, że wszystkie przelewy realizowane przez klientów indywidualnych w ING Banku Śląskim przez internetowy system ING BankOnLine lub automatyczny serwis telefoniczny HaloŚląski są bezpłatne. Oferta dotyczy wszystkich typów kont i obowiązuje do 28 grudnia 2007 roku.  

Dane31 grudnia 200431 grudnia 200531 grudnia 2006
ING BankOnLine – liczba użytkowników148 235 355 588 511 180
ING BankOnLine – liczba transakcji7 589 20215 145 65923 828 117

Dodatkowo informujemy, że ING Bank Śląski zmienił sposób naliczania opłaty za użytkowanie karty Maestro w EUR, wydawanej do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w EUR. Od 29 marca b.r. opłata będzie pobierana w cyklu miesięcznym - tak jak w przypadku innych kart wydawanych do rachunków dla klientów indywidualnych.