Kampania marketingowa: KONTO DIRECT

Akcje marketingowe i promocje ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Mechanizm promocji

Konto DIRECT to w pełni funkcjonalne, bezpłatne konto osobiste z pełnym dostępem przez Internet.

Konto DIRECT to:

 • 0 zł za prowadzenie
 • 0 zł za przelewy przez Internet lub telefon
 • 0 zł za  wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i Euronet
 • 0 zł za Pakiet SMS
 • 0 zł za korzystanie z karty debetowej VISA Electron lub Maestro  - wystarczy, że Klient zapłaci nią w miesiącu na kwotę min. 100 zł

Dane dotyczące kampanii reklamowej

Czas trwania

Kampania reklamowa: od 13.01.

Promowany produkt: Konto DIRECT.

Kontekst

W Polsce wciąż przybywa Internautów -już prawie 40 % populacji korzysta z Internetu - i co ważne - nie jest to już medium zarezerwowane jedynie dla ludzi młodych. Coraz większa jest też konkurencja na rynku ofert szerokopasmowego Internetu, co sprawia, że usługa ta jest coraz bardziej dostępna dla przeciętnego odbiorcy. Potencjał bankowości elektronicznej jest wciąż duży. Ponad 2,5 mln Internautów posiada konto osobiste i jednocześnie nie korzysta z bankowości elektronicznej. Jednocześnie 26% Internautów, którzy posiadają konto osobiste, ale nie posiadają do niego dostępu przez Internet, planuje w ciągu pół roku otworzyć konto z takim dostępem.

Z drugiej strony klienci oczekują dobrej, bezpłatnej oferty konta internetowego. Dowiodły tego badania wykonane przez MillwardBrown SMG KRC, w których klienci - Internauci oceniali idealne konto internetowe

Grupa docelowa

Nowoczesny, korzystający z Internetu klient, dla którego istotny jest dostęp do konta poprzez Internet lub telefon, który płaci kartą debetową i ceni sobie dostęp do pieniędzy przez szeroką sieć bezpłatnych bankomatów.

Cele komunikacyjne

 1. Wprowadzenie na rynek oferty Konta Direct
 2. Kreowanie wizerunku Banku jako łączącego w sobie cechy stabilnej, dużej instytucji finansowej z innowacyjnością internetowego banku - Taki duży a taki internetowy.

Przekaz

Wysłuchaliśmy wielu problemów. Tak powstało internetowe Konto Direct za 0 zł.

Narzędzia

TV:

 1. 1 spot x 60" i 4 spoty x 30"
 2. stacje: TVP 1, TVP2, TVN, TVN 24 oraz stacje niszowe

Internet:

 1. Kampania na witrynach: Onet, Wirtualna Polska, Interia, o2 oraz ponad 1000 mniejszych
 2. Informacje na stronie www.ingbank.pl/kontodirect

Placówki banku

W związku z promocją także w oddziałach banku eksponujemy duże i małe plakaty, ulotki w standach oraz wyklejki na witrynach.