Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w ING Banku Śląskim

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Pracownicy ING Banku Śląskiego postanowili zorganizować kolejną akcję krwiodawstwa. Akcja odbyła się dzisiaj w Katowicach.

Akcja honorowego oddawania krwi przez pracowników Banku odbyła się 24 stycznia b.r. w budynku ING Banku Śląskiego przy ul. Murckowskiej 16a. W godzinach 9.00 - 13.00 dostępne były specjalistyczne stanowiska ambulatoryjne, przy których można było oddać krew. Akcję przeprowadziła ekipa medyczna z Regionalnej Stacji Krwiodawstwa w Katowicach.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem - 33 pracowników Banku oddało blisko 15 litrów krwi!

Akcje krwiodawstwa wpisały się już na stałe w społeczne działania Banku. Obecna jest dziewiątą akcją krwiodawstwa organizowaną wśród pracowników Grupy ING w Polsce, w tym szóstą w Katowicach. Do tej pory krew oddało około 400 pracowników.

 


Akcje krwiodawstwa są jednymi z wielu działań, jakie prowadzi Bank w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Korporacyjna odpowiedzialność społeczna jest fundamentalną częścią działań ING Banku Śląskiego, a działająca Fundacja ING Dzieciom od lat wspiera specjalistyczne kliniki medyczne dla dzieci oraz ośrodki pomocy społecznej.