Dzień Przedsiębiorczości w ING Banku Śląskim

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski już po raz trzeci wziął udział w programie „Dzień Przedsiębiorczości” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 3 kwietnia br. ING odwiedzili młodzi ludzie, którzy zastanawiają się nad pracą w instytucji finansowej. 

„Nasz Bank już po raz trzeci uczestniczy w Dniu Przedsiębiorczości. Pierwszy raz zgłosiliśmy nasz udział w 2006 roku. Wtedy gościliśmy niewielką grupę uczniów z całej Polski. Ten jeden dzień pozwolił nam zrozumieć jak ważnym i cennym doświadczeniem dla młodych ludzi jest te kilka godzin spędzonych w miejscu, z którym może zwiążą swoją przyszłość zawodową” – powiedział Ben van de Vrie, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego. 

„Dzień przedsiębiorczości” w ING Banku Śląskim cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich przygotowano ponad 120 stanowisk pracowniczych. Każdy uczeń spędził czas ze specjalnie przydzielonym opiekunem – pracownikiem Banku, zajmującym wybrane przez ucznia stanowisko. Opiekunowie zapoznawali gości ze specyfiką pracy na danym stanowisku oraz z zakresem wykonywanych obowiązków, a także starali się omówić motywy wyboru i predyspozycje do wykonywania danego zawodu. 

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości organizuje ten wyjątkowy dzień w roku w celu przybliżenia młodym ludziom różnych zawodów. Dzień Przedsiębiorczości ma im pomóc w racjonalnym wyborze ścieżki zawodowej w dorosłym życiu.