Bagiński i przyjaciele na Kartach ING

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Klienci ING Banku Śląskiego mogą zmienić wizerunek swojej karty debetowej na grafikę Tomasza Bagińskiego. Galeria „Mojej Karty ING" powiększyła się o nową kategorię zawierającą dziewięć wizerunków przedstawiających obrazy autorstwa artysty stworzone specjalnie dla ING Banku Ślaskiego.

- Karty z ilustracjami jednego z najbardziej znanych polskich twórców grafiki komputerowej to szansa na przedarcie się z najnowszymi zjawiskami artystycznymi wprost do życia codziennego. Dzięki oryginalnej grafice karta płatnicza staje się czymś więcej niż środkiem płatniczym. Dziś nie każdy ma czas na odwiedzanie galerii, ale z pewnością wiele osób korzysta z kart. Można zaryzykować twierdzenie, że statystycznie mamy w Polsce więcej użytkowników kart płatniczych niż osób uczęszczających na wystawy - powiedziała Magdalena Kochanowska, Prezes Zarządu Fundacji Sztuki Polskiej ING.

- Karta zaprojektowana przez artystę jest zgodna z ideą działalności Fundacji Sztuki Polskiej ING, której celem jest jak najszersze promowanie i wspieranie polskiej sztuki najnowszej - wyjaśnia M. Kochanowska.

Autorem prac, które znalazły się w nowej kategorii „Bagiński i Przyjaciele" w galerii Mojej Karty ING jest Tomasz Bagiński, jak również młodzi artyści - Rafał Wojtunik i Bartłomiej Gaweł. W galerii dostępnych jest osiem nowych wizerunków przedstawiających obrazy artystów oraz jeden projekt stanowiący kadr z filmu „Katedra".

Tomasz Bagiński jest znanym i cenionym grafikiem, animatorem, rysownikiem i malarzem. Jego „Katedra", zrealizowana na podstawie opowiadania polskiego pisarza science fiction, Jacka Dukaja, otrzymała nominację do Oscara w 2003 roku w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy. Przez krytyków doceniony został także kolejny animowany film Bagińskiego - „Sztuka Spadania". Ostatnio artysta pracował przy tworzeniu krótkich filmów do gry „Wiedźmin".

Moja Karta ING to oferta dla wszystkich, którzy chcą, aby ich karta była wyjątkowa i niepowtarzalna. Przygotowując własny wizerunek karty, Klient ma do dyspozycji cały awers, na którym oprócz obrazka znajdzie się wyłącznie logo organizacji płatniczej oraz dane identyfikacyjne karty i jej właściciela. Wszystkie inne elementy zostały zamieszczone na rewersie karty. Tworząc kartę Klient może skorzystać z przygotowanej galerii gotowych wzorów lub wybierać dowolne zdjęcie z własnej kolekcji, ustalając jego kształt, format i położenie. Aby zaprojektować swoją niepowtarzalną kartę wystarczy wejść na stronę www.ingbank.pl. Wydanie karty ze zdjęciem lub zmiana wizerunku na karcie kosztuje 15 zł.

Wizerunki kart dostępne na stronie.