Coraz więcej świetlic internetowych ING

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Fundacja ING Dzieciom otworzyła dzisiaj szóstą już świetlicę internetową dla dzieci, którą wyposażono w 10 stanowisk komputerowych. Świetlicę uruchomiono w Poznaniu przy ul. Harcerskiej 3. Opiekę nad projektem sprawuje Fundacja Familijny Poznań.

„Jest to pierwsza świetlica internetowa w naszym regionie. Do tej pory w Poznaniu funkcjonował inny program dla dzieci - „Angielski z ING". Cieszę się, że obok nauki angielskiego, dzieci będą miały teraz także darmowy dostęp do Internetu" - powiedziała Joanna Kachlicka-Rosada, specjalista ds. promocji regionu północno-zachodniego w ING Banku Śląskim.

Świetlice internetowe ING to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu. Dzięki nim dzieci mogą uzyskać pomoc dydaktyczną w realizacji zadań szkolnych i pozaszkolnych. Poprzez takie przedsięwzięcia Fundacja ING pomaga wyrównywać szanse startu w zawodowe życie. Dzieci oprócz darmowego dostępu do internetu mogą zawsze liczyć na ciepły posiłek, a także pomoc w odrabianiu lekcji. Koszt remontu i wyposażenia pomieszczenia, w którym mieści się świetlica oraz koszty utrzymania stałego łącza internetowego pokrywa Fundacja.

Do tej pory Fundacja ING utworzyła podobne miejsca w Katowicach, Pabianicach, Bielsko-Białej, Olkuszu oraz ostatnio w Opolu. W każdej świetlicy znajduje się od 7 do 10 komputerów. Świetlice otwarte są w takich godzinach, aby dzieci bez problemu mogły spędzać w nich czas wolny zaraz po zakończeniu zajęć w szkole. W każdej z kawiarenek czas spędza codziennie około 20 młodych internautów, którzy oprócz surfowania po sieci mają także dostęp do innych ciekawych projektów. Opiekunowie starają się także pomagać dzieciom w nauce - w świetlicach obowiązuje zasada „najpierw nauka - potem zabawa", dlatego przed uruchomieniem komputerów dzieci odrabiają zadania domowe.

Świetlice funkcjonują przy różnych stowarzyszeniach i ośrodkach, w związku z tym realizują w ciągu roku zróżnicowane projekty edukacyjne i wolontarystyczne. W zeszłym roku wolontariusze ING zorganizowali dla dzieci z Katowic-Załęża kurs z zakresu obsługi komputera i bezpiecznego korzystania z Internetu. W Pabianicach natomiast przeprowadzane są projekty, które obejmują nadrabianie zaległości szkolnych, motywowanie do dalszej nauki, a także warsztaty tematyczne, np. z zakresu ekologii czy sztuki.