Stabilny wzrost ING Lease w 2018 roku

Na koniec 2018 roku, całkowita wartość portfela ING Lease osiągnęła poziom 8,65 mld zł, odnotowując tym samym blisko 20% przyrost w porównaniu z analogicznym okresem w 2017 roku. Taki wynik przełożył się na szósty co do wielkości portfel należności spośród firm leasingowych w Polsce.

W ciągu całego 2018 roku spółka odnotowała dynamiczny wzrost wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów – o 24,9% w stosunku do stanu na koniec 2017 roku. Według ZPL, ING Lease zajmuje pod tym względem 7 miejsce wśród firm leasingowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie ok. 5,61%.

- Chcemy wspierać naszych klientów w prowadzeniu biznesu, dopasowując ofertę do potrzeb przedsiębiorców, którzy mają różne oczekiwania i potrzeby. Rozwój oferty, stały wzrost liczby klientów, a co za tym idzie wzrost wartości zawartych umów i wydanych aktywów, pozwoliły nam zakończyć 2018 rok na mocnej pozycji rynkowej – powiedziała Ewa Łuniewska, prezes ING Lease.

W 2018 roku ING Lease skoncentrował się na wprowadzeniu prostego i wygodnego leasingu standardowych aktywów, obejmującego m.in.:

- Program ING EKO – pozwalający klientom uzyskać finansowanie elektrycznych i hybrydowych samochodów osobowych, dostawczych do 3,5 t, a nawet elektrycznych motocykli i skuterów. Maksymalny limit finansowania w Programie ING EKO wynosi aż 700 tysięcy złotych netto. Oferta jest dostępna dla wszystkich klientów, również dopiero rozpoczynających swoją działalność;

- Program ING Maszyny – pozwalający klientom skorzystać z uproszczonej procedury – bez dokumentów finansowych firmy - na leasing standardowych maszyn produkcyjnych, budowlanych, poligraficznych i spożywczych oraz wózków widłowych, od określonych producentów;

- Oferta specjalna ING Fleet Edition - oferta na finasowanie wybranych modeli samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, przygotowanej dla klientów ING Banku Śląskiego.

W ubiegłym roku spółka również podjęła szereg inicjatyw ekologicznych, które wspierały klientów w odpowiedzialnym korzystaniu z zasobów środowiska naturalnego, m.in.:

- Sfinansowanie 61 hybrydowych warszawskich autobusów miejskich marki MAN Lion's City Hybrid. Pojazdy te zużywają nawet 30% mniej paliwa i obciążają atmosferę znacznie mniejszą ilością wydzielanego CO2w porównaniu do autobusów z napędem konwencjonalnym

- We współpracy z innogy Polska oraz ING Bankiem Śląskim ING Lease sfinansował 5 podwójnych stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie centrum handlowego w podwarszawskich Jankach.