Wyniki ING Lease po I kwartale 2020 roku

Po pierwszym kwartale 2020 roku, całkowita wartość portfela ING Lease przekroczyła 10,1 mld zł, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku. Spółka w tym czasie odnotowała również wzrost liczby klientów do ponad 31 tys. klientów, co stanowi wzrost o 23% w porównaniu analogicznego okresu 2019 roku.

ING Lease utrzymuje stabilną pozycję na rynku. Szeroka oferta dopasowana do potrzeb, optymalizacja procesów operacyjnych, integracja z systemami ING Banku Śląskiego oraz nacisk na automatyzację, która pozwala na szybszą obsługę transakcji pozwoliły zakończyć pierwszy kwartał 2020 roku ze sprzedażą na poziomie 889 mln złotych.

 Sytuacja związana z epidemią COVID-19 sprawiła, że przedsiębiorcy i właściciele firm muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością. Zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie firmy w tak niecodziennych okolicznościach jest sporym wyzwaniem, dlatego udostępniamy naszym klientom możliwość odroczenia spłaty i zmianę harmonogramu opłat leasingowych. Liczy się czas, więc realizujemy uproszczoną i przyspieszoną procedurę rozpatrywania wniosków, tak aby klienci otrzymali wsparcie jak najszybciej. W obecnych czasach bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem. Zachęcamy klientów do korzystania z rozwiązań zdalnych, dzięki którym mogą załatwić wszystkie niezbędne sprawy związane z obsługą umowy bez wychodzenia z domu lub z biura - powiedziała Ewa Łuniewska, prezes ING Lease.

W przypadku potrzeby nowego finansowania, klienci mogą samodzielnie sprawdzić i wyliczyć ratę dobierając dogodne dla siebie paramenty, a także złożyć wniosek leasing. W dowolnym miejscu i czasie, wystarczy że zalogują się do systemu Moje ING.

Dostrzegamy, że firmy i przedsiębiorcy coraz śmielej myślą o powrocie do normalnej aktywności biznesowej. W wielu przypadkach może się to wiązać z koniecznością zmiany modelu biznesowego lub całkowitego przebranżowienia. Nowe inwestycje jak np. maszyna, która umożliwi przekształcenie linii produkcyjnej, albo nowy samochód by móc sprawniej rozwozić towary, mogą okazać się kluczem do sukcesu. Rozumiemy to i w tym obszarze również chcemy wspierać przedsiębiorców. Już teraz umożliwiamy klientom ING możliwość podpisania umowy w sposób zdalny, za pośrednictwem Portalu Klienta lub bankowości internetowej ING. Pracujemy również nad procesem uwzględniającym podpis kwalifikowany, który uruchomimy w najbliższym czasie - dodaje  Ewa Łuniewska, prezes ING Lease.

ING Lease skupia się na rozwijaniu prostych i wygodnych produktów w obszarze leasingu standardowych aktywów (ING AUTO, ING TRUCK, ING EKO oraz ING Maszyny). Rozbudowuje także kanały zewnętrzne, takie jak obecność w salonach dealerskich oraz kanały zdalne. Spółka stawia również na optymalizację procesów operacyjnych, integrację z systemami ING Banku Śląskiego oraz kładzie nacisk na automatyzacje pozwalające na szybszą obsługę transakcji.

Spółka ING Lease została wyróżniona w plebiscycie Gazety Finansowej i otrzymała nagrodę „Finansowa Marka Roku 2020" w kategorii Leasing.

W ramach tego projektu, redakcja nagradza firmy które wykazały się stabilną pozycją rynkową, dobrym wizerunkiem w świecie finansów, a także w swojej ofercie posiadają szereg kompleksowych i różnorodnych ofert oraz najlepsze produkty.