ING Commercial Finance liderem rynku po 2 kwartałach 2017

Według danych Polskiego Związku Faktorów za 2 kwartał 2017, ING Commercial Finance utrzymuje pozycję lidera na rynku pod względem wartości obrotów.

- ING Commercial Finance wykazuje dynamiczny wzrost pod względem wartości obrotów z kwartału na kwartał. Spółka osiągnęła wynik na poziomie 12,6 mld złotych na koniec czerwca br., co oznacza 9,1% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku. Rośnie liczba klientów oraz liczba powierzonych faktur - wyniki te przekładają się na udział w rynku na poziomie 15% - powiedział Michał Bolesławski, przewodniczący Rady Nadzorczej ING Commercial Finance i wiceprezes ING Banku Śląskiego.

- Obserwujemy przyrost klientów w każdym kwartale. Na koniec czerwca br. obsługiwaliśmy o 17% więcej klientów niż na koniec półrocza 2016 roku. Rośnie również liczba wykupionych przez naszą spółkę faktur, w pierwszym półroczu 2017 roku było to o 19% więcej niż w pierwszym półroczu 2016 roku – powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

Jak podaje Polski Związek Faktorów, klienci firm faktoringowych powierzyli faktorom zrzeszonym w Polskim Związku Faktorów w II kwartałach 2017 r. wierzytelności o łącznej wartości 83,6 mld zł. Oznacza to wzrost o 13,6% w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku. Cały rynek faktoringu nieprzerwanie wykazuje dwucyfrową dynamikę wzrostu od 2009 roku.