Finansowanie Faktur dla małych firm w ING

Z myślą o przedsiębiorcach ING wprowadził do oferty internetową usługę finansowania faktur. Teraz małe firmy mogą w szybki i prosty sposób utrzymać płynność finansową.

- W ING dostarczamy klientom nowe rozwiązania, które wspierają ich w prowadzeniu biznesu, a także dają im dodatkową wartość – są dostępne on-line. Dzięki temu klienci mogą załatwiać swoje sprawy finansowe szybko, bezpiecznie, bez wychodzenia z firmy, poświęcając swój czas na prowadzenie biznesu. Finansowanie faktur jest kolejnym rozwiązaniem, z którego klienci mogą korzystać niezależnie od miejsca, w którym się znajdują - powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego i przewodniczący Rady Nadzorczej ING Commercial Finance.

- Faktoring, jako rozwiązanie wspomagające płynność finansową przedsiębiorstwa i usprawniające duże transakcje, jest najczęściej skierowane do większych firm. Małe firmy, mające nieregularne potrzeby finansowe, w swojej działalności korzystają z innych form zapewnienia płynności. Do tego oczekują szybkich i łatwych rozwiązań, z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów kontaktu, bez stałych opłat i prowizji. Mam nadzieję, że nowa usługa ING Finansowanie Faktur spełni oczekiwania naszych klientów – powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

ING Finansowanie Faktur pozwala  firmom uzyskać środki na finansowanie mniejszych działalności. Cały proces jest przeprowadzany online, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą oszczędzić czas i poświęcić go na prowadzenie swojego biznesu, a także otrzymać finansowanie szybko, bez wychodzenia z firmy. Serwis jest przejrzysty i prosty w użyciu, a koszt usługi można wyliczyć za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie.

Usługa ING Finansowanie Faktur została wprowadzona przez spółkę ING Commercial Finance. Aby z niej skorzystać, wystarczy uzupełnić formularz rejestracyjny na stronie www.finansowaniefaktur.pl, na której dane firmy są automatycznie uzupełniane na podstawie wprowadzonego NIP. Po wprowadzeniu przez klienta danych osobowych, wykonaniu przelewu weryfikacyjnego na 1 PLN z rachunku firmowego oraz załączeniu pliku faktury, ING Commercial Finance przedstawia propozycję prowizji za odkupienie podstawionej wierzytelności. Po zatwierdzeniu ceny i potwierdzeniu faktury przez kontrahenta klient otrzymuje na rachunek kwotę faktury pomniejszoną o zaakceptowaną prowizję.  

Oferta ING Finansowanie Faktur jest skierowana do przedsiębiorstw, które prowadzą sprzedaż z odroczonym terminem płatności, działają na rynku od co najmniej 12 miesięcy i nie mają zaległości płatniczych.

Więcej informacji o ING Finansowanie Faktur można znaleźć na stronie: www.finansowaniefaktur.pl.