ING Commercial Finance ponownie liderem rynku

Po drugim kwartale 2018 roku, ING Commercial Finance osiągnął wynik obrotów na poziomie 14,8 mld PLN i utrzymuje pozycję lidera na rynku pod względem wartości obrotów wśród spółek zrzeszonych w Polskim Związku Faktoringu.

W Q2 2018 ING Commercial Finance osiągnął obroty wynoszące 14,8 mld PLN co oznacza, że było to był to jeden z najlepszych kwartałów w historii firmy. Dzięki tak dobremu wynikowi ING Commercial Finance zakończył ten okres na pozycji lidera rynku z udziałem 13,5% ” - powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

Łączna liczba obsługiwanych przez ING CF klientów na koniec czerwca 2018 wynosiła 2114 i było to o 535 klientów więcej niż na koniec czerwca 2017 (+34%). Ten dynamiczny wzrost klientów został osiągnięty m.in. dzięki wprowadzeniu przez spółkę sprzedaży nowego produktu dedykowanemu segmentowi mniejszych przedsiębiorstw. Finansowanie faktur (tzw. mikrofaktoring) pozwala małym firmom uzyskać środki na finansowanie swojej działalności. Cały proces jest przeprowadzany online, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą oszczędzić czas i poświęcić go na prowadzenie swojego biznesu, a także otrzymać finansowanie szybko, bez wychodzenia z firmy.

Na koniec drugiego kwartału ING Commercial Finance zatrudniał 106 pracowników i miał 14 placówek sprzedaży.

W czerwcu ING Commercial Finance został doceniony przez międzynarodową społeczność firm faktoringowych zrzeszonych w Factors Chain International i trafił do pierwszej dziesiątki najlepszych faktorów na świecie w obsłudze faktoringu importowego.