Rekordowy wynik ING Commercial Finance po trzech kwartałach

Po trzech kwartałach 2018 roku, ING Commercial Finance osiągnął rekordowy wynik obrotów na poziomie 22,4 mld PLN. Tym samym spółka utrzymała pozycję lidera wśród spółek zrzeszonych w Polskim Związku Faktoringu z udziałem w rynku na poziomie 13,1%.

- Stały wzrost liczby wykupionych faktur, po trzech kwartałach 2018 roku było to o 21% więcej niż na koniec trzeciego kwartału 2017 roku, stały wzrost liczby klientów do obecnego poziomu ponad 2,7 tys. oraz wprowadzenie do naszej oferty nowego produktu dla mikro-firm pozwoliły naszej spółce zakończyć kwartał na pozycji lidera rynku z udziałem 13,1% - powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

Wprowadzona do oferty internetowa usługa finansowania faktur dla mikro-firm pozwala im w szybki i prosty sposób zapewnić sobie płynność finansową. Cały proces jest przeprowadzany online, przedsiębiorcy otrzymują finansowanie szybko, bez wychodzenia z firmy. Serwis jest przejrzysty i prosty w użyciu, a koszt usługi można wyliczyć za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie. Obecnie z oferty ING Finansowanie Faktur skorzystało już ponad 850przedsiębiorców. 

Obroty faktorów zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów wyniosły w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku 170,6 mld PLN i były o 28% wyższe niż w analogicznym okresie roku 2017.