Rekordowe obroty ING Commercial Finance na koniec 2018 roku

W 2018 roku ING Commercial Finance osiągnął rekordowo wysokie obroty na poziomie 31,5 mld PLN. Spółka po raz kolejny zakończyła rok zajmując pierwszą pozycję na rynku wśród firm factoringowych z udziałem w rynku faktoringowym na poziomie 13%.

Jak podaje Polski Związek Faktorów, obroty zrzeszonych faktorów członków wyniosły w całym 2018 roku rekordowe 242,8 mld PLN. ING Commercial Finance zanotował 13,5% wzrost obrotów rok do roku do poziomu 31,5 mld PLN na koniec 2018 roku.

- Faktoring w ING to więcej niż finansowanie. To przede wszystkim kompleksowa obsługa  należności wynikających z faktur sprzedażowych naszych klientów. Korzystanie z tej obsługi z kolei przekłada się na swobodę działania klientów w nieskrępowanym rozwoju ich biznesu. Satysfakcja klientów, ich zaufanie oraz wysoki poziom jakości obsługi przekładają się na rekordowe wyniki ING Commercial Finance w kolejnym już kwartale – powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

Na koniec 2018 roku ING Commercial Finance obsługiwał 3154 klientów, o 1468 więcej niż na koniec grudnia 2017. To wzrost o 87% w porównaniu z poprzednim rokiem. Jednocześnie spółka w całym 2018 roku wykupiła 2,4 mln faktur - o 24% więcej niż rok wcześniej. Dynamiczny przyrost liczby klientów oraz liczby wykupionych faktur to wynik m.in. wprowadzenia do oferty faktoringu dla firm z segmentu mikro - usługi dedykowanej segmentowi najmniejszych przedsiębiorstw.