„Wspólny projekt” Fundacji Sztuki Polskiej ING oraz Muzeum Sztuki po raz kolejny w przestrzeni publicznej Łodzi

|Fundacja Sztuki Polskiej ING

Laureatem drugiej edycji konkursu „Wspólny projekt” organizowanego przez Fundację Sztuki Polskiej ING oraz Muzeum Sztuki w Łodzi został Tomasz Koszewnik. W ramach projektu „Noc nie jest wystarczająco ciemna” od 29 października przypadkowi przechodnie będą mogli wysłuchać pięciu kameralnych koncertów.

Do projektu „Noc nie jest wystarczająco ciemna” Tomasz Koszewnik, wraz z kuratorką Katarzyną Słobodą z Muzeum Sztuki w Łodzi, zaprosił do współpracy Piotra Gwaderę, Olę Kozioł, Martę Kulę, Sławasa Lewego, Michała Rupniewskiego i Pawła Sokołowskiego. Muzycy zagrają pięć koncertów w prywatnych mieszkaniach, sali prób, hotelu i w pomieszczeniach niedostępnych dla publiczności, która będzie nasłuchiwać i podsłuchiwać tropiąc dźwięki otoczenia. Słuchaczami koncertów będą jednak przede wszystkim mieszkańcy oraz przypadkowi przechodnie. Pierwszy koncert już 29 października:

  • 29 października 2014, środa g. 20-22, ul. Brzeźna 3,
  • 5 listopada 2014, środa g. 20-22, ul. Gdańska 19,
  • 16 listopada 2014, niedziela g. 6-7 (rano), Bałuty, w pobliżu ul. Żurawiej,
  • 17 listopada 2014, poniedziałek, g. 18-19, ul. Częstochowska 63h,
  • 19 listopada 2014, środa, g. 21-22, Hotel Światowit, pokój 601, ul. Kościuszki 68.

Przypominamy, że tematem drugiej edycji konkursu „Wspólny Projekt” była „Intymność”. „Wspólny projekt” kładzie nacisk nie tylko na efekt (wystawę, publikację, itp.), ale przede wszystkim na proces realizacji projektu młodego artysty w ścisłej współpracy z obiema instytucjami. Inicjatywa jest skierowana do artystów, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Konkurs ma na celu wspieranie artystów działających w obszarze sztuk wizualnych. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronach:www.msl.org.pl orazingart.pl.

Fundacja Sztuki Polskiej ING zajmuje się promocją polskiej sztuki współczesnej budując kolekcję oraz realizując projekty artystyczne, takie jak wystawy czy publikacje. Fundacja została utworzona w 2000 roku przez działające w Polsce spółki z Grupy ING. Kolekcja jest eksponowana w siedzibach fundatorów i udostępniana na wystawach organizowanych w instytucjach sztuki. Dzieła wchodzące w skład kolekcji to prace polskich artystów powstałe po 1989 roku.

Muzeum Sztuki w Łodzi jest jednym z najstarszych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie. Posiada obszerną kolekcję sztuki XX i XXI wieku. Misją Muzeum jest umożliwienie odbiorcom kontaktu ze sztuką, a także wzmacnianie jej roli jako elementu życia społecznego.