Laureatem drugiej edycji konkursu „Wspólny projekt” organizowanego przez Fundację Sztuki Polskiej ING oraz Muzeum Sztuki w Łodzi został Tomasz Koszewnik. W ramach projektu „Noc nie jest wystarczająco ciemna” od 29 października przypadkowi przechodnie będą mogli wysłuchać pięciu kameralnych koncertów.
Do projektu „Noc nie jest wystarczająco ciemna” Tomasz Koszewnik, wraz z kuratorką Katarzyną Słobodą z Muzeum Sztuki w Łodzi, zaprosił do współpracy Piotra Gwaderę, Olę Kozioł, Martę Kulę, Sławasa Lewego, Michała Rupniewskiego i Pawła Sokołowskiego. Muzycy zagrają pięć koncertów w prywatnych mieszkaniach, sali prób, hotelu i w pomieszczeniach niedostępnych dla publiczności, która będzie nasłuchiwać i podsłuchiwać tropiąc dźwięki otoczenia. Słuchaczami koncertów będą jednak przede wszystkim mieszkańcy oraz przypadkowi przechodnie. Pierwszy koncert już 29 października:
Przypominamy, że tematem drugiej edycji konkursu „Wspólny Projekt” była „Intymność”. „Wspólny projekt” kładzie nacisk nie tylko na efekt (wystawę, publikację, itp.), ale przede wszystkim na proces realizacji projektu młodego artysty w ścisłej współpracy z obiema instytucjami. Inicjatywa jest skierowana do artystów, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Konkurs ma na celu wspieranie artystów działających w obszarze sztuk wizualnych. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronach:www.msl.org.pl orazingart.pl.
Fundacja Sztuki Polskiej ING zajmuje się promocją polskiej sztuki współczesnej budując kolekcję oraz realizując projekty artystyczne, takie jak wystawy czy publikacje. Fundacja została utworzona w 2000 roku przez działające w Polsce spółki z Grupy ING. Kolekcja jest eksponowana w siedzibach fundatorów i udostępniana na wystawach organizowanych w instytucjach sztuki. Dzieła wchodzące w skład kolekcji to prace polskich artystów powstałe po 1989 roku.
Muzeum Sztuki w Łodzi jest jednym z najstarszych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie. Posiada obszerną kolekcję sztuki XX i XXI wieku. Misją Muzeum jest umożliwienie odbiorcom kontaktu ze sztuką, a także wzmacnianie jej roli jako elementu życia społecznego.