Nagroda Fundacji Sztuki Polskiej ING

|Fundacja Sztuki Polskiej ING

Od ponad 17 lat Fundacja Sztuki Polskiej ING wspiera polskie artystki i artystów, tworząc unikatową kolekcję sztuki współczesnej. Podczas tegorocznego Warsaw Gallery Weekend nagrodzimy jednego/jedną z nich wybierając i kupując dzieło do naszych zbiorów.


Kultura odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu społecznym. Jesteśmy świadomi, że dla rozwoju rodzimej sceny artystycznej niezbędny jest prywatny mecenat. Od zawsze przyświecała nam idea mecenatu, który nie tylko wspiera twórczynie i twórców, ale także inspiruje odbiorcę w jego wyborach. Mówiąc „odbiorca”, mamy na myśli zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa, które chcemy zachęcić do rozpoczęcia niezwykłej przygody, jaką jest kolekcjonowanie. – powiedziała Kamila Bondar, prezeska Fundacji Sztuki Polskiej ING.


Warsaw Gallery Weekend jest obecne w stołecznym kalendarzu kulturalnym od 2011 roku. Współtworzy je ponad 20 prywatnych galerii sztuki współczesnej. Na przestrzeni ostatnich sześciu edycji WGW zyskało status odpowiedzialnego partnera dla kolekcjonerów.

Ufamy galeriom, które budują pozycję polskiej sceny artystycznej na międzynarodowym rynku sztuki. Doceniamy ich bezkompromisowe wybory, merytoryczną selekcję oraz odwagę, którą się kierują, tworząc swoje programy. Dlatego tej jesieni Fundacja Sztuki Polskiej ING stawia na Warsaw Gallery Weekend. – dodała Kamila Bondar.


W tym roku wyboru dokona jury w składzie:
Hanna Wróblewska – dyrektorka Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Katerina Gregos – kuratorka Międzynarodowego Biennale Sztuki Współczesnej w Rydze w 2018, Piotr Bazylko – prywatny kolekcjoner, Kamila Bondar i Magdalena Kot-Szczepańska – członkinie zarządu Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Z uwagi na Statut Fundacji oraz profil jej kolekcji pod uwagę brani będą wyłącznie polscy artyści, artystki bądź grupy artystyczne, których prace powstały po 1990 roku. Nasz wybór ogłosimy w sobotę, 23 września 2017 roku.


Fundacja Sztuki Polskiej ING
Fundacja powstała w 2000 r., jej celem jest wspieranie rozwoju polskiej sztuki współczesnej, m.in poprzez tworzenie kolekcji dzieł sztuki. Oprócz kolekcjonowania Fundacja organizuje wydarzenia i warsztaty oraz wydaje publikacje poświęcone sztuce. Partneruje też wielu wystawom, chętnie użyczając instytucjom swoje zbiory. 

www.ingart.pl
facebook: fsping
Instagram: ingpolishartfoundation


Warsaw Gallery Weekend 2017
Warszawskie galerie już po raz siódmy zapraszają na Warsaw Gallery Weekend – największy cykliczny przegląd sztuki współczesnej w Polsce. Przez trzy wrześniowe dni (22–24.09) kilkudziesięciotysięczna publiczność będzie mogła nie tylko obejrzeć blisko 30 przygotowanych specjalnie na tę okazję wystaw, ale także osobiście spotkać się z ich autorami i kuratorami, wziąć udział w spotkaniach, dyskusjach, oprowadzaniach i imprezach.

www.warsawgalleryweekend.com
fb.com/warsawgalleryweekend