„Ways back” Gizeli Mickiewicz nowym nabytkiem Fundacji Sztuki Polskiej ING

|Fundacja Sztuki Polskiej ING

Kolekcja Fundacji Sztuki Polskiej ING powiększyła się o pracę artystki młodego pokolenia. Do kolekcji włączono obiekt „Ways back” Gizeli Mickiewicz. Praca - według artystki - ściśle odnosi się do stanów wewnętrznych człowieka.

Praca „Ways back” pochodzi z 2017 roku. Jest częścią autorskiego cyklu „Masa i stan”, na który składają się obiekty rzeźbiarskie. Prace – wedle intencji artystki – ściśle odnoszą się do stanów wewnętrznych człowieka. Za pomocą kształtów i faktur surowców użytych w instalacji, artystka stara się dotrzeć do najgłębszych emocji, jakie mogą w człowieku wywoływać przedmioty, którymi otacza się na co dzień.

Gizela Mickiewicz urodziła się w 1984 roku w Złotowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Tworzy obiekty rzeźbiarskie, instalacje i rysunki. Inspiracje do swoich prac artystka czerpie z przedmiotów codziennego użytku oraz relacji, jakie wytwarzają się pomiędzy człowiekiem a obiektem. W swojej twórczości Mickiewicz konfrontuje ze sobą zużyte przedmioty oraz tworzywa, konstruując surowe obiekty rzeźbiarskie o prostych formach i silnym ładunku emocjonalnym.

Więcej informacji o Fundacji tutaj.

Materiały do pobrania