Artysta – Zawodowiec, nowa edycja projektu Fundacji Sztuki Polskiej ING

Już po raz trzeci Fundacja Sztuki Polskiej ING zaprasza wszystkie studentki i studentów kierunków artystycznych do udziału w projekcie edukacyjnym Artysta – Zawodowiec. W tym roku projekt A – Z to dwa dni zajęć, podczas których uczestnicy poznają narzędzia i praktyki pomocne w funkcjonowaniu w zawodzie artysty. Wykłady, warsztaty i konsultacje portfolio poprowadzą osoby na co dzień pracujące w polu sztuki: kuratorki i kuratorzy, artystki i aktywiści, producenci wystaw i specjalistki od rynku sztuki.


- Podczas tegorocznej edycji przyjrzymy się bliżej temu, co dzieje się poza granicami Polski: jak działa międzynarodowy rynek sztuki, czy i dokąd warto jeździć na rezydencje, i co dają młodym artystkom i artystom studia na zagranicznych uczelniach artystycznych. Podbój świata wymaga nie tylko talentu i pewności siebie, ale również różnorodnych umiejętności: podpowiemy, jak najlepiej wykorzystać social media do swoich celów, jak działać kolektywnie i być odpowiedzialnym społecznie, a podczas warsztatów nauczymy jak krótko, prosto i celnie mówić i pisać o swojej twórczości – powiedziała Kamila Bondar, prezeska Fundacji Sztuki Polskiej ING.

 

W tym roku projekt Artysta – Zawodowiec odwiedzi uczelnie artystyczne w 10 polskich miastach:

18-19.03 – Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

25-26.03 – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

26-27.03 – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

3-4.04 – Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

8-9.04 – Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

9-10.04 – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

15-16.04 – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

16-17.04 – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

24-25.04 – Akademia Sztuki w Szczecinie

25-26.04 – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

 

Zajęcia poprowadzą m.in.: Marianna Dobkowska (CSW Zamek Ujazdowski), Monika Rendzner (Fundacja Galerii Foksal), Sebastian Cichocki i Natalia Sielewicz (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), Agnieszka Pindera (Muzeum Sztuki w Łodzi), Ewa Łączyńska-Widz (BWA Tarnów), oraz artystki i artyści: Iza Tarasewicz, Natalia Załuska, Marcin Polak.

Szczegółowy program zajęć znajduje się na stronie internetowej: https://ingart.pl/pl/artysta-zawodowiec

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy pod adresem:
http://artysta-zawodowiec.kosmos.re/

 

Fundacja Sztuki Polskiej ING jako jedna z pierwszych w Polsce fundacji korporacyjnych świadomie wspiera i promuje działania polskich artystów sztuki współczesnej. Projekt Artysta-Zawodowiec pozwala uzupełnić wiedzę zdobywaną na uczelniach, ale także umożliwia pierwsze kontakty branżowe poprzez wykładowo-warsztatowy charakter spotkań.

Materiały do pobrania