Zaprojektuj bank przyszłości na globalnym hackathonie ING w Katowicach

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

W tym roku po raz pierwszy w Polsce odbędzie się globalny hackathon Grupy ING. 12 i 13 maja Katowice będą gościć kilkuset najlepszych programistów i ekspertów ING z całego świata. Dołączyć do nich ma szansę każdy, kto chce współtworzyć otwarty ekosystem usług finansowych i do 31 marca zarejestruje się na stronie www.24hcoding.com.

24H-CodING w Katowicach to międzynarodowa inicjatywa Grupy ING, współorganizowana w tym roku przez ING Bank Śląski oraz ING Services Polska. Tematem hackathonu jest otwarty ekosystem usług finansowych. Przez 24 godziny uczestnicy będą pracować nad innowacyjnymi usługami i narzędziami, które mają ułatwiać życie klientom ING. — ING w coraz większym stopniu staje się spółką bazującą na technologii. Umiejętności programistyczne nabrały istotnego znaczenia w skutecznym realizowaniu naszej strategii Think Forward – powiedział Ron van Kemenade, CIO w ING Banku.

By poznać nowe punkty widzenia, oprócz pracowników ING, organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie przedstawicieli różnych środowisk: programistów, grafików, specjalistów UX oraz marketingowców, zarówno profesjonalistów, jak i studentów. ING zachęca także do uczestnictwa przedstawicieli start-upów, które będą mogły przetestować swoje pomysły i usługi w oparciu o najnowsze technologie udostępnione podczas wydarzenia. — Codziennie uczymy się czegoś nowego od naszych klientów. Dzięki temu ulepszamy nasze usługi.  Dlatego na hackathon zaprosiliśmy także studentów i startupy. Będzie to wspaniała okazja do obserwowania i uczenia się od siebie nawzajem – powiedział Mirosław Forystek, CIO w ING Banku Śląskim.

Globalny Hackathon ING po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Polsce. Poprzednie edycje odbyły się w Rumunii i Holandii. Na miejsce wydarzenia organizatorzy wybrali zabytkową halę walcowni cynku w Katowicach–Szopienicach. — Polska to zagłębie inżynierów IT. W Katowicach działa wiele młodych startupów, a samo miasto dynamicznie się rozwija. Ponieważ sektor bankowości jest coraz bardziej spójny z branżą technologiczną, będzie to właściwe miejsce do pracy nad innowacjami, w takim kierunku, w jakim podążają fintechy – powiedział Michał Paprocki, prezes ING Services Polska.

Uczestnicy hackathonu będą mieli unikalną szansę wykorzystywać rozwiązania jeszcze niedostępne na polskim rynku. Organizatorzy udostępnią podczas hackathonu otwarte API, przygotowane w oparciu o wytyczne Dyrektywy Unii Europejskiej PSD2. Uczestnicy otrzymają dostęp do przygotowanego specjalnie na potrzeby hackathonu „wirtualnego” środowiska zawierającego symulację danych o rachunkach i transakcjach oraz umożliwiającego inicjowanie płatności.  PSD2 wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku, hackathon ING będzie więc doskonałą okazja poznania wprowadzanych przez nie możliwości już teraz.

Po 24 godzinach pracy panel ekspertów wybierze 5 najlepszych pomysłów. Spośród nich jury wybierze zwycięski zespół. Rejestracja uczestników i zgłaszanie pomysłów przez zespoły trwa do 31 marca na stronie www.24hcoding.com.

Materiały do pobrania