Lease Now: Podpis umowy leasingu przez logowanie do Moje ING

|ING Lease (Polska) Sp. z o.o.

Spółka ING Lease udostępniła klientom korzystającym z platformy Lease Now, nowy sposób podpisania umowy leasingowej, wykorzystując jednorazowy podpis kwalifikowany mSzafir. Aby z niego skorzystać nie trzeba posiadać podpisu kwalifikowanego. Wystarczy posiadać konto w bankowości elektronicznej Moje ING.

Lease Now to platforma łącząca producentów, sprzedawców maszyn i urządzeń oraz przedsiębiorców i właścicieli firm, którzy tych maszyn potrzebują, by rozwijać swój biznes. Dzięki Lease Now dostawcy poszerzają swoje możliwości sprzedażowe, a klienci zyskują szybki i wygodny dostęp do finansowania.  

- Dla leasingobiorców Lease Now jest jak metoda płatności – szybka i nieangażująca. Zdajemy sobie sprawę, że firmy chcą załatwiać swoje sprawy, w tym leasing, w pełni zdalnie, bez formalności i w dogodnym dla nich czasie. W Lease Now wzięcie leasingu można załatwić o dowolnej porze dnia, w dowolny dzień tygodnia. Podpis mSzafir w Moim ING to obecnie najprostszy sposób podpisania umowy leasingu – podkreśla Arkadiusz Kuczera, Wiceprezes ING Lease (Polska) odpowiedzialny za Pion Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta.

Jak przebiega podpisanie umowy przez mSzafir?

  • Klient loguje się do Moje ING
  • Po wyrażeniu zgody Moje ING przekazuje do KIR informacje o tożsamości
  • KIR wydaje jednorazowy certyfikat kwalifikowany
  • Klient potwierdza przez Moje ING zapoznanie się z dokumentem i chęć złożenia podpisu

- Wdrożenie mSzafir w ING Lease jest istotnym krokiem w kierunku podniesienia poziomu cyfryzacji branży leasingowej. Jestem przekonany, że rezultatem stosowania mSzafir będzie optymalizacja obiegu dokumentów w firmie naszego partnera, co przełoży się na poprawę komfortu pracy i przyczyni do uproszczenia relacji pomiędzy pracownikami a klientami mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

Klient może skorzystać z leasingu i podpisać umowę w dogodnym dla siebie miejscu i czasie w pełni online, a cały proces trwa kilka minut. Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir jest zgodny z wymaganiami rozporządzenia eIDAS i ma moc prawną równoważną podpisowi złożonemu

Więcej informacji o działaniu platformy oraz o tym, co zrobić, aby móc oferować swój asortyment w leasingu ING znajduje się na stronie www.leasenow.pl