Nowa kampania ING „Ekologiczne wybory to przyszłość”

Produkty i usługi, Akcje marketingowe i promocje ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski w nowej kampanii zachęca do ekologicznych wyborów i proponuje Ekopożyczkę bez prowizji oraz bonus 500 zł na solary, wymianę okien i inne produkty  przyjazne środowisku, a na dom energooszczędny Ekokredyt hipoteczny bez prowizji.

W ING zrównoważony rozwój jest priorytetem długoterminowej strategii. Deklaracja ekologiczna i codzienne nasze wybory są dowodem tych intencji. W naszej ofercie finansowania  dla klientów indywidualnych największym zainteresowaniem cieszy się Ekokredyt hipoteczny na domy energooszczędne – w ub.r. udzieliliśmy takich kredytów na kwotę 1,8 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o 165%. Rośnie również zainteresowanie Ekopożyczką m.in. na wymianę okien, docieplenie domu, którą oferujemy bez prowizji i z bonusem 500 zł. To są większe wydatki, ale w dłuższej perspektywie przynoszą korzyści dla środowiska i oszczędności dla naszej kieszeni, a to dzisiaj szczególnie ważne dla naszych klientów - powiedział Marcin Giżycki, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Ekologia jest ciągle w priorytetach Polaków. 45% deklaruje, że będzie zwracać większą uwagę na wpływ swojej konsumpcji na środowisko a aż 60% uważa, że uznane marki mają obowiązek wprowadzania zmian w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wiemy, że wybory klientów przekładają się na decyzje firm. Dlatego w naszej kampanii doceniamy postawę i wybory na rzecz zielonych zmian każdej ze stron - zarówno klientów indywidulanych jak i firm. Wierzymy, że, gdy konsumenci będą preferowali produkty i rozwiązania ekologiczne, na rynku pojawi się coraz więcej firm, które będą działać odpowiedzialnie, a same produkty staną się bardziej dostępne cenowo – powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

Ekopożyczkę bez prowizji można przeznaczyć między innymi na:

 • kolektory słoneczne,
 • pompy ciepła,
 • docieplenie domu,
 • pojazdy z napędem elektrycznym.

Oferta Ekopożyczki bez prowizji* dotyczy kwot powyżej 20 tys. zł do 60 tys. zł.

Dodatkowo ING wypłaci nagrodę 500 zł, tym klientom, którzy dostarczą faktury potwierdzające zakup towarów ekologicznych, o wartości co najmniej 50% kwoty pożyczki netto i spełnią pozostałe warunki regulaminu promocji.

Więcej tu: https://www.ing.pl/lp/promocja/ekopozyczka

Ekokredyt hipoteczny bez prowizji można przeznaczyć na dom z udokumentowanym niskim zużyciem nieodnawialnej energii pierwotnej.

Więcej tu: https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny-eko

Więcej o działaniach banku, w tym o Deklaracji ekologicznej tu: https://www.ing.pl/o-banku/esg/esg-srodowisko

Jednym z elementów Deklaracji Ekologicznej jest Program grantowy dla start-upów i młodych naukowców na realizację projektów z obszaru zrównoważonego rozwoju, z rocznym budżetem 2 mln zł. W pierwszej edycji konkursu, w czerwcu jury nagrodziło najbardziej innowacyjne rozwiązania z obszaru nowych źródeł czystej energii i jej oszczędzania. Rozpoczynamy drugą edycję, gdzie kolejny milion trafi do autorów pomysłów z obszaru odpowiedzialna konsumpcja i produkcja.

Więcej o programie grantowym tu: https://www.ing.pl/o-banku/esg/program-grantowy#finalisci

ING posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów kredytowych, wspierających rozwiązania ekologiczne. Oferta przeznaczona jest zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. 

 • Szczegóły kampanii:

  • Nazwa kampanii: "Ekologiczne produkty i rozwiązania to przyszłość z ekopożyczką i ekokredytem hipotecznym od ING"
  • Start kampanii: 29 sierpnia 2022 r.
  • Link do spotu: https://youtu.be/Xxlscxvh2i8
  • Narzędzia: TV, Internet (digital i SoMe) + direct marketing
  • Agencja: Brain i GONG
  • Media: Mullen Lowe Media Hub

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,75%.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki pieniężnej w ofercie promocyjnej Ekopożyczka 1.07.2022 r.-31.12.2022 r.: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 29 586,00 zł; całkowita kwota do zapłaty 37 795,67 zł; oprocentowanie zmienne 10,25%, całkowity koszt pożyczki 8209,67 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 8209,67 zł, suma opłat za prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego przez 1 miesiąc 0 zł). Pożyczka jest rozłożona na 59 miesięcznych rat płatnych 29. dnia miesiąca, w tym 58 rat po 640,60 zł i ostatnia rata 640,87 zł. Ww. kalkulacja dokonana 29.  sierpnia 2022r. Zmienne oprocentowanie niesie ryzyko zmiany wysokości spłacanych odsetek, a więc także wysokości kwoty zadłużenia. 

Materiały do pobrania