Best in Show, dwa złota i trzy srebra dla ING w IAB MIXX Awards 2022

Nagrody i wyróżnienia, Akcje marketingowe i promocje ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski zdobył tytuł Best in Show, dwa złota i trzy srebra podczas tegorocznej edycji MIXX Awards, dodatkowo bank został uznany za najlepszego reklamodawcę, który wyznacza trendy w branży.

ING Bank Śląski został doceniony za konsekwentne budowanie wizerunku marki oraz skuteczne łączenie digitala i narzędzi cyfrowych z trafnymi insightami i kreatywnym podejściem. Jak uzasadniała kapituła konkursu, marka zaskakuje innowacyjnymi pomysłami i śmiało wchodzi w świat technologii, doskonale odczytując przy tym potrzeby młodych konsumentów.

- Niezmiernie się cieszymy, że nasze działania są doceniane przez branżę, szczególnie w tak wymagającym obszarze jakim jest digital i w przypadku tak wymagającej grupy, jaką są młodzi odbiorcy.  Dziękujemy agencjom, z którymi współpracowaliśmy przy nagrodzonych projektach: Gong, Game Changer, Mosqi.to, MullenLowe MediaHub. To nasz wspólny sukces. Skuteczne dotarcie do młodego pokolenia, atrakcyjna i wiarygodna komunikacja do tej grupy jest jednym z naszych priorytetów. Chcemy wspierać młodych ludzi, inspirować ich do działania i edukować. Miasto ING w Roblox, docenione przez jury konkursu MIXX jest właśnie takim projektem. Pozwala trenować dobre nawyki związane z finansami w sposób najbardziej przyjazny, czyli przez zabawę. Jesteśmy przekonani, że takie umiejętności nabyte w dzieciństwie pomogą zarządzać domowymi budżetami w dorosłym życiu - powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim. 

Kapituła konkursu doceniła następujące kampanie ING Banku Śląskiego:

  • Best in Show za najlepszą kampanią digitalową dla kampanii „Miasto ING w Roblox”,
  • Złoto w kategorii Consumer Experience za kampanię „Miasto ING w Roblox”,
  • Złoto w kategorii Innovation & Smart solution za kampanię „Miasto ING w Roblox”,
  • Srebro w kategorii Games & Esports za kampanię „Miasto ING w Roblox”,
  • Srebro w kategorii Brand Awarness and Positioning za kampanię „Dla Was nie ma rzeczy nie do pomyślenia”,
  • Srebro w kategorii Limited Budget za kampanię „Dorośliśmy do adopcji … zwierzaków”.

Nominowanych do nagród było 44 kampanii reklamowych. Łącznie otrzymały 55 nominacji w 14 kategoriach konkursowych. Jury przyznało tylko 5 złotych nagród, w tym 2 dla ING Banku Śląskiego.

Konkurs IAB MIXX Awards jest organizowany w Polsce od 2006 r. Nagradza najlepsze digitalowe kampanie, które łączą w sobie kreatywność i efektywność, wyznaczając standardy kampanii interaktywnych.

Wyróżnione kampanie można obejrzeć na kanale YouTube ING Banku Śląskiego.