ING doceniony za rozwiązania cyfrowe dla firm. ING Finansowanie Faktur najlepszym digital faktoringiem w Europie Środkowo-Wschodniej w 2022 roku

Nagrody i wyróżnienia, Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Kapituła konkursu Best Digital Solutions for SMEs in the CEE region 2022 wyróżniła usługę ING Finansowanie Faktur przyznając nagrodę The Best Digital Factoring Solution w Europie Środkowo-Wschodniej i krajach bałtyckich. ING został też wyróżniony w kategorii Online Banking, gdzie uplasował się na drugim miejscu za system bankowości internetowej dla dużych, średnich firm oraz korporacji - ING Business. Czwarte miejsce bank zajął w kategorii Digital SME Lending za nowoczesne rozwiązania lendingowe dla segmentu przedsiębiorców oraz  średnich i dużych firm.

Usługa ING Finansowanie Faktur po raz drugi z rzędu została uznana za najlepszy faktoring online oferowany na rynku CEE i otrzymała tytuł The Best Digital Factoring Solution w Europie Środkowo-Wschodniej i krajach bałtyckich. SME Banking Club ocenia funkcjonalności dostępne w ramach usługi, kieruje się wygodą użytkowników i intuicyjnością obsługi aplikacji. ING Finansowanie Faktur doceniony został między innymi za możliwość aktywacji usługi całkowicie online i w krótkim czasie, automatyczną decyzję dotyczącą wysokości limitu, komfort korzystania poprzez aplikację mobilną oraz integracje z programami księgowymi.

Jesteśmy dumni, że drugi raz z rzędu zostaliśmy docenieni przez kapitułę konkursu. Budowanie i rozwijanie rozwiązań cyfrowych stanowi istotę strategii i kultury naszej organizacji. Cieszy nas to, że najwięcej firm na polskim rynku korzysta z faktoringu w ING, a rosnąca popularność naszych usług i narzędzi potwierdza, że rozwijamy się w odpowiednim kierunku. Naszym klientom zależy na rozwiązaniach dostępnych online, intuicyjnych i ułatwiających zarządzanie finansami a my jako organizacja w najlepszy sposób na te potrzeby odpowiadamy – podkreślił Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

ING Commercial Finance we współpracy z ING Bankiem Śląskim oferuje faktoring dla mikro, małych i średnich firm w pełnym modelu online od 2018 r. (jako pierwsza bankowa grupa w Polsce). W ramach tej usługi na koniec 2022 r. będzie obsługiwał około 5 800 klientów – o 32% więcej niż w 2021 r., przy jednoczesnym wzroście obrotów o 60% i przychodów o 40%. W ramach tegorocznego rozwoju m.in. poszerzona została lista dostępnych walut o finansowanie faktur w EUR. Ponadto wdrożyliśmy dodatkowe źródła wiedzy o kliencie i jego kontrahentach. Utrzymane zostały funkcjonalności najwyżej oceniane przez użytkowników i zachęcające ich do aktywności – finansowanie pierwszej faktury bez prowizji, rabaty dla klientów regularnie korzystających z usługi czy możliwość sfinansowania części wartości faktury.

Drugie miejsce w kategorii Online Banking bank zajął za system bankowości internetowej dla dużych, średnich firm oraz korporacji - ING Business.

Cyfrowość wpisana jest w strategię i kulturę naszej firmy. Dzięki temu nasi klienci zyskują intuicyjne rozwiązania, które ułatwiają im prowadzenie biznesu. Cieszę się, że efekty naszej pracy zostały docenione przez jury. To uznanie pokazuje, że wyróżniamy się na tle regionu CEE i tym samym motywuje nas do dalszej pracy – powiedziała Joanna Więcek-Sitek, Dyrektor Tribe’u Global Business Banking Digital Platform w ING Banku Śląskim.

Nowoczesne rozwiązania lendingowe ING, zarówno dla segmentu przedsiębiorców, jak i  średnich i dużych firm, zajęły czwarte miejsce w kategorii Digital SME Lending.

Zdalny proces kredytowy dla firm umożliwia otrzymanie finansowania bez wychodzenia z biura czy domu. Klienci ING wnioskujący o finansowanie do 400 tys. zł otrzymają decyzję natychmiastową. Dodatkowo klientom z pozytywną historią współpracy z bankiem udostępniamy w bankowości elektronicznej  dedykowane oferty finansowania, które umożliwiają otrzymanie środków już w kilka minut od złożenia wniosku. Również firmy, które nie mają jeszcze konta w ING, od ubiegłego roku mogą złożyć wniosek o pożyczkę lub kredyt do 400 tys. zł i decyzję online otrzymają natychmiast.

Ranking Best Digital Solutions for SMEs in the CEE region 2022 został przeprowadzony wśród kilkudziesięciu banków i firm obsługujących małe i średnie przedsiębiorstwa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów bałtyckich.