Globalny Hackathon ING

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Zakończył się Globalny Hackaton ING, którego polską część zorganizowały wspólnie ING Bank Śląski oraz ING Hubs Poland. Do finału zakwalifikował się również zespół z Polski.

W ING ciągle stawiamy sobie nowe wyzwania i szukamy sposobów na udoskonalanie naszych procesów. Takie inicjatywy jak hackathon są nam niezwykle potrzebne. Możemy dzięki nim eksperymentować, tworzyć nowe rozwiązania, wymieniać się wiedzą i inspirować. Cieszę się, że polska drużyna trafiła do finału. Serdecznie im gratuluję. To potwierdza, że mamy potencjał i świetnych inżynierów – powiedział Sławomir Soszyński, CIO, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Globalny Hackathon ING został zorganizowany w imię idei #ActAsOne, aby wspólnie stawiać czoła wyzwaniom, znajdować lepsze rozwiązania, szybko wprowadzać innowacje i pisać coraz lepsze kody. #ActAsOne oznacza zaufanie, przyjaźń, współpracę, zmianę i inspirację dla współpracowników, którym na sercu leży klient.

W imprezie wzięły udział drużyny z całego świata, które kodowały przez 24 godziny. Polska reprezentacja liczyła aż 312 uczestników. Całe wydarzenie było streamowane pomiędzy lokalizacjami z różnych krajów.

Zespoły pracowały nad rozwiązaniem zadań w następujących obszarach:

  • Przejście do chmury publicznej;
  • Przejście do ICHP (ING Container Hosting Platform);
  • Poprawa bezpieczeństwa ING;
  • Ograniczenie ręcznej pracy operacyjnej;
  • Zadanie powiązane z celami zrównoważonego rozwoju;
  • Temat dowolny do wyboru drużyny (nowe technologie, sztuczna inteligencja, robotyka).

Do finału z każdej kategorii przeszły 3 drużyny, które prezentowały swoje pomysły przed międzynarodowym jury.

Gratuluję wszystkim uczestnikom. To była świetna impreza z mocnym polskim akcentem. Liczę, że zwycięskie rozwiązania wdrożymy z sukcesem, a w przyszłym roku zobaczymy się w jeszcze liczniejszym gronie – powiedział Przemysław Wolek, członek zarządu i dyrektor pionu bezpieczeństwa cybernetycznego, ING Hubs Poland