W 2006 roku ING Securities wprowadził na warszawską giełdę największą liczbę spółek zagranicznych, przeprowadził pierwszą publiczną ofertę spółki z Europy Wschodniej oraz osiągnął największą łączną wartość Pierwszych Ofert Publicznych (IPO) wśród wszystkich domów maklerskich obecnych w Polsce.. Osiągnięcia te zostały nagrodzone przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
Dodatkowo ING Securities został wyróżniony przez GPW za uzyskanie III miejsca w kategorii "Wprowadzenie na giełdę największej liczby nowych spółek w 2006 roku".
W 2006 roku ING Securities wprowadził na GPW 3 spółki zagraniczne: były wśród nich zarejestrowana w Holandii, a działająca operacyjnie na Ukrainie Astarta Holding, amerykańska CEDC (notowana jednocześnie na NASDAQ) oraz zarejestrowana w Luksemburgu, czeska spółka Pegas Nonwovens. Łączna wartość pierwszych ofert publicznych spółek, w których brało udział ING Securities wyniosła w 2006 roku prawie
1,2 mld zł.
W sumie w 2006 roku ING Securities przeprowadził oraz brał udział w 7 ofertach publicznych o łącznej wartości blisko 2 mld zł.
Transakcje przeprowadzone przez ING Securities w 2006 roku:
- To był dla nas bardzo udany rok. Nasz sukces to wyraz zaufania, jakim obdarzyli nas klienci oraz wynik dobrej współpracy z jednostkami Grupy ING za granicą - powiedział Andrzej Olszewski, dyrektor zarządzający działu bankowości inwestycyjnej ING Securities. - Ten rok również zapowiada się dobrze dla bankowości inwestycyjnej. Utrzymanie dobrej koniunktury na giełdzie wraz ze wzrostem gospodarczym przekłada się na dalsze zwiększenie zainteresowania firm prywatnych pozyskiwaniem kapitału na GPW. To dobry prognostyk nie tylko dla ING Securities, ale też dla całej branży.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku ING Securities został uznany za najlepsze biuro maklerskie w Polsce w rankingu miesięcznika Forbes opracowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych.
Na koniec 2006 roku ING Securities obsługiwał 40,1 tys. rachunków maklerskich. Liczba rachunków w internecie to 7,4 tys. Odsetek klientów aktywnych w internecie (miara 1 transakcja od początku roku) sięga 54,3%.
ING Securities utrzymuje silną pozycję rynkową - udział domu maklerskiego w obrotach GPW na rynku akcji wyniósł w 2006 roku 10,6%, a na rynku kontraktów terminowych 5,7%, co dało odpowiednio 4 miejsce na rynku kasowym i 6 miejsce na rynku terminowym w rankingu największych brokerów w Polsce.