Pustynna Olimpiada z ING

|Fundacja ING Dzieciom

13 czerwca 2014 roku, w Zrębicach, Wolontariusze ING zorganizują Pustynną Olimpiadę dla dzieci ze wsi sąsiadujących z Pustynią Siedlecką. Będzie to druga edycja imprezy. Tegoroczna, przebiegać będzie pod hasłem: „Bezpieczeństwo na drodze”.

Dzieci z tych terenów nie mają na co dzień możliwości uczestnictwa w zorganizowanych formach wypoczynku czy rozrywki. Plenerowa impreza sportowa jest dla nich dużym wydarzeniem i ogromną atrakcją. Spodziewamy się przybycia około 200 dzieci.  Część z nich będzie brała udział w imprezie jako zawodnicy, a część jako kibice – powiedziała Agnieszka Kukuryk, koordynator akcji, na co dzień pracownik Centrum Private Banking w Regionie Częstochowa, w ING Banku Śląskim.

Zaproszenie do uczestnictwa w Pustynnej Olimpiadzie skierowane jest do dzieci ze wsi: Siedlec, Pabianice i Zrębice Pierwsze, Zrębice Drugie i Krasawa.

W czasie Pustynnej Olimpiady, trzy 14-osobowe drużyny będą rywalizowały na terenie Zespołu Szkół w Zrębicach, w konkurencjach takich, jak: piłka nożna, piłka siatkowa (plażowa), badminton, bule, ringo oraz ping pong. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano zajęcia artystyczne (ozdoby z koralików, wyklejanki z papieru) oraz konkurs plastyczny, poprzedzony czytaniem książki „Lucjan Lew, jakiego nie było”. Wśród atrakcji również malowanie twarzy oraz nakładanie tatuaży wodnych.

Zgodnie z motywem przewodnim Pustynnej Olimpiady, wśród  nagród dla zawodników znajdą się: kamizelki odblaskowe na rowery oraz lampki rowerowe. Dla wszystkich uczestników imprezy będą rozdawane breloczki odblaskowe do plecaków i tornistrów.

Inicjatywa realizowana jest w ramach VII edycji Dobrego Pomysłu - konkursu dla pracowników ING Banku Śląskiego, w którym zwycięskie projekty otrzymują dotację z Fundacji ING Dzieciom. W VII edycji (w 2014 roku) zaplanowano realizację blisko 50 Dobrych Pomysłów. Dobry Pomysł stanowi element programu społecznego Wolontariat ING, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontariacką. Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna. W pracy wolontariusza można wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe a także hobby, zainteresowania i umiejętności.

Wolontariusz ING sam decyduje ile czasu przeznacza na wolontariat, jednak każdy z pracowników banku ma do dyspozycji 1 dzień (8 godzin zawodowego czasu pracy) na działania w ramach wolontariatu, co gwarantuje Regulamin Pracy ING Banku Śląskiego.