Jubileuszowy rok Fundacji ING Dzieciom

|Fundacja ING Dzieciom

Fundacja ING Dzieciom świętowała w ubiegłym roku 25 lat działalności. Jubileuszowy rok był pod wieloma względami rekordowy. 

Aż 1440 wolontariuszy ING, wspólnie z dziećmi w różnym wieku i o bardzo różnych potrzebach, zrealizowało 60 fantastycznych akcji, drużyna ING w Biegnij Warszawo niemalże podwoiła się do blisko 450 osób, a ośrodek dla dzieci w Wiśle przeszedł metamorfozę. Najwięcej zrealizowanych w ubiegłym roku projektów miało charakter edukacyjny. Ale były też remonty, imprezy sportowe i akcje ekologiczne. Pod koniec 2016 roku o dofinansowanie kolejnych pomysłów ubiegało się już 125 projektów z całej Polski. To rekord Dobrego Pomysłu! Cieszy nas takie zaangażowanie wolontariuszy, ponieważ to dzięki nim możemy nieść realną pomoc bezpośrednio w społecznościach lokalnych – powiedziała Agata Tomaszewska, Prezeska Fundacji ING Dzieciom.

Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem 2016 roku, był gruntowny remont ośrodka w Wiśle, gdzie Fundacja ING Dzieciom od dwunastu lat gości dzieci z całego kraju na Turnusach Uśmiechu - rocznie ponad tysiąc osób.

Przygotowaliśmy przytulne pokoje, nowoczesne sale do zabaw, nauki i rehabilitacji, które będą jeszcze lepiej służyć naszym gościom. A dzięki wolontariuszom ING, na ścianach pojawiły się oryginalne malunki zwierząt, zamieszkujących Beskid Śląski. Dzieci są zachwycone! – dodała Agata Tomaszewska.

Wszystkie działania Fundacja ING Dzieciom realizuje dzięki wsparciu swojego fundatora ING Banku Śląskiego, jak również spółek ING Lease oraz ING Commercial Finance. Dodatkowo każdy z pracowników ING ma możliwość przekazania co miesiąc dowolnej części swojego wynagrodzenia na działalność fundacji.