Rekordowy wzrost liczby klientów ING Commercial Finance

Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,
|ING Commercial Finance Polska S.A.

ING Commercial Finance po trzecim kwartale br. zanotował rekordowy przyrost liczby obsługiwanych klientów. Na koniec września 2019 r. spółka obsługiwała 4239 firm, co stanowiło ponad 56% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku.

- ING Commercial Finance utrzymuje stabilną pozycję i wykazuje stabilny wzrost swojej działalności. Z naszych usług korzysta coraz więcej klientów, rośnie też liczba wykupionych przez naszą spółkę faktur. Nasza oferta jest dopasowana do potrzeb firm, zarówno tych dużych, jak i mniejszych w zakresie finansowania – a to przekłada się na satysfakcję i wzrost liczby naszych klientów powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

Po trzech kwartałach 2019 roku obroty ING Commercial Finance wyniosły 26 mld zł, co stanowiło wzrost o 16%. Spółka w tym okresie wykupiła 2,5 mln faktur, o 47% więcej faktur niż w analogicznym okresie 2018 roku.

Z faktoringu korzysta w Polsce obecnie blisko 16,7 tys. przedsiębiorstw, które przekazały do sfinansowania blisko 12 mln faktur. Według danych Polskiego Związku Faktorów, rynek faktoringu zanotował w ciągu 9 miesięcy 2019 roku wzrost obrotów o 21%. Firmy zrzeszone w PZF nabyły wierzytelności o łącznej wartości 205,7 mld zł i były o 21% wyższe niż w analogicznym okresie w 2018 roku. ING Commercial Finance osiągnął obroty wynoszące 26 mld zł i obecnie zajmuje trzecie miejsce na rynku pod tym względem.