ING Commercial Finance podwaja liczbę klientów

Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,
|ING Commercial Finance Polska S.A.

ING Commercial Finance po pierwszym kwartale br. zanotował rekordowy przyrost liczby obsługiwanych klientów. Na koniec marca 2020 roku spółka obsługiwała 5068 firm, co stanowiło ponad 45% wzrost w porównaniu z końcem marca roku ubiegłego.

- ING Commercial Finance utrzymuje stabilną pozycję na rynku i wykazuje stabilny wzrost swojej działalności. Cieszymy się, że standardy obsługi i zaangażowanie pracowników naszej spółki oraz bogata oferta produktowa spełniają oczekiwania firm. Uznanie naszych klientów, zarówno małych, jak i dużych, przekłada się na wzrost liczby obsługiwanych klientów, wzrost liczby wykupionych faktur, a tym samym na dynamiczny wzrost biznesu faktoringowego - powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

- Wspieramy naszych klientów w trudnym okresie spowodowanym COVID-19. W marcu wprowadziliśmy uproszczenia w procesie odnowienia i zmiany warunków umowy faktoringu umożliwiające odroczenia w spłacie finansowania. Chcemy dla naszych klientów zachować pełną elastyczność i pokazać, że faktoring może być rozwiązaniem w warunkach kryzysu dodał Tomasz Mazurkiewicz.

Po pierwszym kwartale 2020 roku obroty ING Commercial Finance wyniosły 8,9 mld zł, co stanowiło wzrost o blisko 10% w stosunku do pierwszego kwartału 2019 roku. Spółka w tym okresie wykupiła 782 tys. faktur, podobnie jak w roku ubiegłym.

 

Z faktoringu korzysta w Polsce obecnie blisko 16,3 tys. przedsiębiorstw, które przekazały do sfinansowania ponad 12,3 mln faktur. Według danych Polskiego Związku Faktorów, rynek faktoringu zanotował w ciągu 3 miesięcy 2020 roku wzrost obrotów o 13,6%. Firmy zrzeszone w PZF nabyły wierzytelności o łącznej wartości 71,2 mld zł i były o 13,6% wyższe niż w analogicznym okresie w 2018 roku. ING Commercial Finance osiągnął obroty wynoszące 8,9 mld zł i obecnie zajmuje trzecie miejsce na rynku pod tym względem.