Mocna pozycja ING Commercial Finance na rynku faktoringu w 2019 roku

Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,
|ING Commercial Finance Polska S.A.

W 2019 roku obroty ING Commercial Finance wyniosły 35,6 mld zł, co stanowiło 12,7% obrotu całego rynku faktoringu. Porównując z analogicznym okresem 2018 roku, spółka osiągnęła dynamikę na poziomie 13%. Taki wynik zawdzięcza konsekwentnemu poszerzeniu oferty faktoringowej oraz blisko 50% wzrostowi liczby klientów w porównaniu z końcem 2018 roku.

2019 rok na rynku polskiego faktoringu był rokiem wyzwań związanych ze zmianami regulacyjnymi. Faktorzy musieli przygotować się na wdrożenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności, jak również na uruchomienie białej listy podatników VAT.

- ING Commercial Finance szczególną uwagę przykłada do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które przekładają się na jakość usług i atrakcyjność oferty. W ubiegłym roku kontynuowaliśmy rozwój naszego internetowego rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorców – finansowanie faktur. Zintegrowaliśmy nasz system z usługą ING Księgowość, jak również, wykorzystując regulacje dotyczące obowiązku przesyłania przez przedsiębiorców pliku JPK_VAT, wprowadziliśmy możliwość automatycznego podniesienia limitu na finansowanie. Pomimo zmian regulacyjnych i wielu wyzwań w 2019 roku, nasza spółka osiągnęła wysokie obroty oraz zanotowała wzrost liczby klientów - powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

Z faktoringu korzysta w Polsce obecnie ponad 18 tys. przedsiębiorstw, które przekazały do sfinansowania blisko 12,7 mln faktur na łączną kwotę 281,7 mld zł. Według danych Polskiego Związku Faktorów, rynek faktoringu zanotował w 2019 roku wzrost obrotów o 16,4%. ING Commercial Finance, trzecia największa spółka faktoringowa w Polsce w 2019 roku, w 2019 roku wykupiła 3,4 mln faktur (wzrost o 40% r/r) i obsłużyła 4,7 tys. klientów (wzrost o 49% r/r).