Brunon Bartkiewicz Bankowcem Roku 2021

Nagrody i wyróżnienia, Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Brunon Bartkiewicz otrzymał tytuł Bankowca Roku 2021 magazynu „Forbes”. Jest to kolejne wyróżnienie w tym konkursie dla ING Banku Śląskiego.

Redakcja magazynu Forbes doceniła Brunona Bartkiewicza, prezesa zarządu ING Banku Śląskiego, za konsekwentne utrzymywanie wzrostowych wyników komercyjnych banku. W komentarzu do wyników autorzy rankingu podkreślają, że utrzymanie znaczącego wzrostu, mimo tak niesprzyjających warunków, wiąże się głównie z faktem, że instytucja prowadzona przez Brunona Bartkiewicza od lat przegania rynek pod względem budowy portfela kredytowego i spycha konkurentów, systematycznie przejmując ich klientelę. Także w ubiegłym roku wzrósł udział ING w rynku kredytów korporacyjnych z 11,25 do 11,69 proc., a w bankowości detalicznej z 7,06 do 7,86 proc.

Kluczowym i ostatecznym testem naszego funkcjonowania zawsze jest ta właśnie zdolność pozyskiwania klientów i zwiększania ich aktywności. To pierwsze, najważniejsze nasze wyzwanie, z którego wywiązujemy się całkiem nieźle - mówi Brunon Bartkiewicz, cytowany przez Forbes. W zeszłym roku bank pozyskał ok. 190 tys. klientów indywidualnych i 31 tys. klientów bankowości korporacyjnej.

Wynik rankingu Bankowiec Roku „Forbesa” opiera się na 14 wskaźnikach wzrostu, rentowności i bezpieczeństwa oraz ocenie kapituły konkursu, która poszczególnym bankom przyznaje „noty za styl”. W tegorocznej edycji ING Bank Śląski zdobył 86 na 100 punktów, uzyskując tym samym pozycję lidera rankingu.

 

Materiały do pobrania