ING Najlepszym Bankiem w Polsce

Nagrody i wyróżnienia, Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski został uznany za Najlepszy Bank w Polsce w 2021 roku w międzynarodowym konkursie Awards for Excellence. Nagrodę przyznał wiodący, globalny magazyn finansowy Euromoney.

W tegorocznej edycji konkursu Awards for Excellence, ING Bank Śląski utrzymał pozycję „Best Bank in Poland". Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do banku już po raz czwarty.

- Konsekwentnie realizujemy naszą strategię i koncentrujemy się na potrzebach klientów. Wprowadzamy innowacyjne rozwiązania i dbamy o najlepszą jakość obsługi. Podejmujemy szereg działań, by utrzymać satysfakcję klientów  na najwyższym poziomie. Każde takie wyróżnienie jest powodem do dumy i uznaniem dla ciężkiej pracy i zaangażowania naszego zespołu. Ta nagroda jest potwierdzeniem, że idziemy we właściwym kierunku, co motywuje nas do dalszej pracy – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Zdaniem jury utrzymanie tej pozycji drugi rok z rzędu było możliwe m.in. dzięki najwyższej w sektorze rentowności i najnowocześniejszym rozwiązaniom cyfrowym. Jury zwróciło też uwagę na dalszy wzrost bazy klientów. Na koniec 2020 r. ING posiadał łącznie 4,7 mln klientów.

Działalność ING Banku Śląskiego jest doceniana w wielu niezależnych rankingach. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia. W ostatnim czasie bank po raz szósty z rzędu zwyciężył w rankingu „Gwiazdy Bankowości 2021” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i firmę doradczą PwC. W rankingu banków przygotowanym przez Miesięcznik Finansowy BANK, ING okazał się najlepszy w kategoriach: „Lider efektywności sektora bankowego w Polsce” oraz „Lider popularności wśród klientów banków”. Z kolei redakcja magazynu Forbes przyznała Brunonowi Bartkiewiczowi tytuł Bankowca Roku 2021 za konsekwentne utrzymywanie wzrostowych wyników.

Wyróżnienie Euromoney Awards for Excellence to prestiżowa nagroda w branży finansowej. Od 1992 roku są przyznawane przez redakcję magazynu Euromoney za wybitne osiągnięcia w bankowości. Nagrody otrzymują instytucje finansowe, które wyróżniają się innowacyjnością, są liderami w swojej działalności i charakteryzują się najwyższym tempem rozwoju na danym rynku. Oceny dokonywane są na podstawie analizy obiektywnych wskaźników, tj. rentowność, wzrost i efektywność, ale także elementów subiektywnych. Nagrody trafiają do banków, które rozwijają się najszybciej, są liderami w konkretnych obszarach swojej działalności oraz wyróżniają się innowacyjnością i stabilnością.